BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
HABER /  GÜNCEL

13 yaşındaki Resul'den haber yok

İstanbul Fatih'te dün evden çıkan ve henüz kendisinden haber alınamayan 13 yaşındaki otistik çocuğu bulmak için mahalleli seferber oldu.

Abone ol

İSTANBUL - Fatih , Yenikapı Katipçeşme Sokak’ta bulunan evinden, annesinden habersiz tek başına dışarı çıkan 13 yaşındaki otistik Resul Yiğitalp’ten haber alınamıyor.

Dün saat 15.30 sıralarında çocuğunun evde olmadığını fark eden anne Nuran Yiğitalp, önce durumu eşine bildirdi.

Nuran-Abdulaziz Yiğitalp çifti bir süre çocuklarını yakın çevrede aradıktan sonra, polis merkezine giderek kayıp başvurusunda bulundu. Polis ekipleri Resul’u bulmak için çalışma başlattı. Arama çalışmalarında şu ana kadar bir gelişme olmazken, mahalleli de Resul Yiğitalp’in bulunması için seferber oldu. Mahalleli her yerde Resul’ü ararken, anne Nurhan Yiğitalp o aramaları gözyaşları içinde izledi.

"İHTİYACINI SÖYLEYEMEZ"

Oğlu Resul’ün bulunması için yardım isteyen anne Nurhan Yiğitalp, "Oğlum hasta. Şu ana kadar bulunması yönünde hiçbir haber çıkmadı. Duyan ya da gören olursa Allah rızası için haber versin. Hasta olduğu için herhangi bir ihtiyacını da söyleyemez" diye konuştu.

"NORMALDE BU MAHALLEDEN ÇIKMAZDI"

Baba Abdulaziz Yiğitalp ise, "Normalde bu mahalleden çıkmazdı; ama saat 15.30’dan bu yana haber alamıyoruz. En son tanıyan bazı esnaflar yol üzerinden geçerken görmüş" dedi.

Mahalle sakinlerinin, kaybolan Resul’ün bulunması için çevrede yaptığı arama çalışması sabahın erken saatlerine kadar sürdü.