HABER /  GÜNCEL

1100 yıllık cami Ramazan'a yetişiyor

Siirt'te, bin 100 yıllık bir maziye sahip olan Selçukluların ilk Anadolu eseri Ulu Cami'de restorasyon çalışmaları devam ediyor.

Geçen yıl restorasyon çalışmaları nedeniyle ibadete kapatılan Ulu Cami, şehrin en büyük camii olmasından dolayı Ramazan'a yetiştirilmeye çalışılıyor.

Siirt'te, bin 100 yıllık bir maziye sahip olan Selçukluların ilk Anadolu eseri Ulu Cami'de restorasyon çalışmaları devam ediyor. Geçen yıl restorasyon çalışmaları nedeniyle ibadete kapatılan Ulu Cami, şehrin en büyük camii olmasından dolayı Ramazan'a yetiştirilmeye çalışılıyor. Camiin dış çalışmaları bitme aşamasına geldi, iç kısımda ise çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Ulu Cami Yaşatma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Emin Genç ise bu nadide eserin restorasyonunun yapılmasının çok önemli olduğunu, ancak Ramazan ayına kadar ibadete açılması halinde çok daha önem arz ettiğini söyledi. Cami cemaatinin camiyi özlediğini ve restorasyon çalışmalarının hızlandırılması gerektiğini vurgulayan Genç, mübarek Ramazan ayına yetiştirilmesi halinde çok iyi hizmet olacağını kaydetti. Ramazan ayında, çevre sakin ve cemaatinin, caminin restorasyonunun Ramazan ayına yetiştirilerek ibadete hazır olması gerektiğini belirten Karakol Mahalle Muhtarı Mehmet Özalp, bu mübarek ayda ihtiyaç olduğunu kaydetti.

ÖNCEKİ HABERLER
Ünlü oyuncu nikah masasına oturuyor
Türkiye böyle bir miting görmedi!
Egemen Bağış'tan Sayın Öcalan gafı
CHP'li kadınlardan tartışılacak kayıt!
Başbakan'a bombalı kitap sorusu (video)
Kepenk indirdiğini duyurdu Şeyma Subaşı Acun ve namaz itirafı bomba!
Yorumlar