BIST 4.505
DOLAR 18,83
EURO 20,19
ALTIN 1.135,76
HABER /  DÜNYA

1 milyonu teslim etti, 100 lira aldı

Kütahya’nın Simav ilçesinde SSK emeklisi yaşlı bir adam, yolda bulduğu servet dolu poşeti sahibine teslim etti. İçinde 1 milyon liraya tekab...

Abone ol

Kütahya’nın Simav ilçesinde SSK emeklisi yaşlı bir adam, yolda bulduğu servet dolu poşeti sahibine teslim etti. İçinde 1 milyon liraya tekabül eden banknot, dolar ve euro bulunan poşetin sahibi, yaşlı adama 100 TL bahşiş verdi.
Edinilen bilgiye göre SSK emeklisi Ahmet Karadağ (71), akşam namazını kıldıktan sonra Karşıyaka Mahallesi’ndeki evine gitmek üzere Kışla Caddesi’nden karşıya geçerken yolda içerisinde ne olduğunu bilmediği siyah bir poşet buldu. Bulduğu poşeti yoklayan Karadağ, içerisinde kağıt parçalarıyla cep telefonu olduğunu fark ettiği poşetle birlikte evine giderek sabahın olmasını bekledi.
Sabah saat 10.00’da bulduğu poşetle birlikte belediyeye gelen 3 çocuk babası işçi emeklisi Karadağ, dün akşam saatlerinde yolda poşet bulduğunu ve içine bile bakmadığını söyledi.
Bulunan paranın dün akşam saatlerinde belediyeye gelerek yüklü miktarda para kaybettiğini beyan eden nakliyeci Şerafettin Şahin’e (41) ait olduğunu tahmin eden zabıta ekipleri, poşetin içerisindeki cep telefonundan yola çıkarak paranın sahibe ulaştı.

100 LİRA ÖDÜL
Müjdeli haberi duyunca belediyeye koşan Şahin, paralarına yeniden kavuşmanın heyecanıyla Ahmet Karadağ’ı cebinden çıkardığı 100 lira ile ödüllendirdi. İçerisinde 1 milyon liraya yakın para bulunan poşeti kaybedince çılgına döndüğünü dile getiren Şahin, önce paralarını düşürdüğü yerleri aradığını, umudu kesince de durumu polis, belediye ve ilgili yerlere bildirdiğini bildirdi. Tam umudunu kestiği anda sabah saatlerinde belediyeden arandığını ifade eden Şahin, “Sevincimi anlatamam. Koşarak gittiğim belediyede, paralarıma kavuştum. Paramı bulan Ahmet amcaya teşekkür ediyorum. Demek ki bu devirde böyle dürüst insanlar da varmış. İnsanlık ölmemiş” dedi.
İşçi emeklisi Karadağ, “Benim yerime kim olsa aynı şeyi yapardı. Bahşişi de almak istemiyorum ancak paranın sahibi ısrarcı olduğu için kabul ediyorum” şeklinde konuştu.
(İHA)