eposta yazdır zoom+ zoom-

Zeybek'in hayalindeki Türkiye

Zeybek'in hayalindeki Türkiye

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, nasıl bir Türkiye hayal ettiğini anlattı. Zeybek'in gündeminde ayrıca o iki ada var.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 01-06-2011 13:03 - Güncelleme: 19-10-2015 07:50

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, ''Polise tokat atılmayan, askerinin başına çuval geçirilmeyen bir Türkiye istiyorum'' dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Manisa'nın Turgutlu ilçesini ziyaret eden Zeybek, ilçe girişinde partisinin Turgutlu ilçe başkanı Faruk Aydın ve partililer tarafından mehter takımıyla karşılandı.

Mehteranla birlikte Turgutlu Atatürk Bulvarı'nda yürüyen ve partisinin ilçe başkanlığını ziyaret eden Zeybek, daha sonra parti otobüsünden vatandaşlara hitap etti.

Zeybek, mehterin Türk tarihinde önemli bir yeri olduğunu, bütün illerde bakanlığı döneminde mehter takımı kurmak ve bu işe gönül verenleri devlet kadrosuna almak istediğini anlatarak, ''Ancak Cumhurbaşkanı Kenan Evren buna müsaade etmedi'' dedi.

Vatandaşlardan Kırata oy vermelerini isteyen, bundan sonraki seçimde tek başına iktidara geleceklerini söyleyen Zeybek, ''Polise tokat atılmayan, askerinin başına çuval geçirilmeyen bir Türkiye istiyorum'' dedi.

Zeybek, gazetecilerin Didim açıklarındaki Bulamaç ve Eşek adalarıyla ilgili sorusu üzerine, şunları kaydetti:

''Bu adalar Demokrat Partinin adaları değil, milletin adalarıdır. Devletin buna sahip çıkması gerekir. Söylemlerimizle bu adalar Türkiye'nin gündemine girmiştir. Biz amacımıza ulaşmış olduk. Yunanlar Türkiye'nin bu adaları unutmayacağını anlamıştır. Bu adalara sahip çıkılmasından başka bir isteğimiz olmamıştır.''
Zeybek, daha sonra Ahmetli ilçesine geçerek, partisinin ilçe seçim bürosunun açılışını yaptı ve esnafı ziyaret etti.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro