Yüzlerce İsrailli İbrahim Camii'ni bastı

Yasa dışı İsrail yerleşimcileri ve İsrail askerleri Filistin'de düzenledikleri baskınlarla kutsal yerlerin hürmetini ihlal etmeye devam ediyor. Yüzlerce İsrailli El Halil'de bulunan İbrahim Camii'ne baskın yaptı. İçeride dans ederek şarkı söyleyen İsrailliler, Talmudik ayini gerçekleştirdi. Yahudi inancına göre Hamursuz Bayramı'nın (Pesah) kutlandığı bu günlerde, İsrailli yerleşimciler geçtiğimiz iki gün boyunca işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın yapmıştı. Yaklaşık 275 İsrailli yerleşimci Mescid'i Aksa Camii'ne Fas kapısından girerek içeride provokatif turlar yapıp, şarkı söylemiş ve Talmudik ayini gerçekleştirmişti.

  • Güncel 03 Nisan 2018 17:16
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw

YORUM YAZIN Yüzlerce İsrailli İbrahim Camii'ni bastı videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 03 Nisan 2018 21:43 Burasi Caminin Yahudilere ayrilmis kismi.ortadaki paravana acikca gorulebilir.Orasi zaten onlara ait ve girisler iki taraftanda ozel guvenlik ve aramasiz iceri girilemez.Giris kapilari tek kisiden fazlasini bir defada almaz.Bu kesim zaten onlarin kesimi.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro