eposta yazdır zoom+ zoom-

Yıldırım'dan Yunan Bakan'a tokat gibi cevap

Yıldırım'dan Yunan Bakan'a tokat gibi cevap

Başbakan Binali Yıldırım, sınırı geçtikleri gerekçesiyle tutuklanan iki Yunan askeri konusu üzerinden Türkiye'yi AB ilişkileriyle tehdit eden Yunan bakana cevap verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-03-2018 15:01 - Güncelleme: 07-03-2018 15:01

Başbakan Binali Yıldırım KKTC Başbakanı ile görüşmesi sonrası ortak basın açıklamasında konuştu. Yıldırım Yunanistan'da Türk bayrağının yakılmasını provokasyon olarak değerlendirdi. Başbakan, Türkiye sınırını geçen Yunan askerlerinin tutuklanması sonrası konuyu AB'ye taşıyacaklarını söyleyen Yunan bakana da cevap verdi.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasının satırbaşları:

Türkiye, KKTC'nin yanında olmaya devam edecek. Ada'da istikrardan yanayız. 

KKTC  Başbakanı Tufan Erhürman "Türkiye'nin bu yoğun dönemde bize zaman ayırdığı için teşekkür ediyorum. Şehitlerimiz için baş sağlığı, gazilerimiz için acil şifalar diliyorum.

Kıbrıslı Türkler, dünyada daha çok tanınmak istiyor. Spor müsabakalarında, kültür sanat alanında, ihracat konusunda dünyaya açılmak istiyor. 

Soru ve Cevap:

Yakılan Türk Bayrağı ve yakalanan iki Yunan askeri için neler diyeceksiniz? Yunan Bakanın olayı Avrupa Birliği süreci etkilenir sözü için neler diyeceksiniz?

TÜRK BAYRAĞININ YAKILMASI: Bayrak bir ülkenin onurudur. Bizim Ay - Yıldızlı bayrağımız gururumuzdur. Bu densizlikleri yapanları muhatap bile almıyoruz. Biz Ege Denizi dostluk denizi olsun istiyoruz. Bu tür provokasyonlar dostluğa bir fayda getirmez.

YUNAN ASKERLERİNİN DURUMU: İki yunan askeriyle ilgili konu mahkeme sürecinde. Bunu Avrupa Birliği'ne taşımak zeka işi. Bunlar zaten ne olsa hemen Avrupa Birliği sürecini öne çıkarıyorlar.

ABD DONANMASI İDDİASI: Kıbrıs adasının etrafında olan rezervler adada yaşayanlarındır. Kışkırtıcı faaliyetlere karşılık verilecek. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yıldırım'dan Yunan Bakan'a tokat gibi cevap haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro