eposta yazdır zoom+ zoom-

Yeni Meclis'te ilk kriz danışmanlara alkol sorusu

Yeni Meclis'te ilk kriz danışmanlara alkol sorusu

Yeni Meclis'te ilk kriz... Milletvekili danışmalnalrı ve yardımcı personele işe girişte sorulan alkol ve sigara sorusu tartışma yarattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-06-2015 00:07 - Güncelleme: 26-10-2015 04:24

Milletvekillerinin danışman ve yardımcı personeli için hazırlanan ‘İşe giriş/Periyodik muayene formu’ndaki sigara ve alkol soruları tartışma yarattı.

Hürriyet'in haberine göre, bu dönem ilk kez uygulamaya konulan formda, sigara ve alkol kullanıp kullanılmadığı sorularında, “hayır”, “bırakmış”, “evet” seçenekleri sıralanırken, “bırakmış” ve “evet” seçeneklerinin yanında da sigara ve alkolün ne süreyle ve ne kadar içildiği ile ne zaman bırakıldığına ilişkin yanıtların ayrıntılarına yer verildi. Önceki dönemlerde doktorda yapılan işlemin, şimdi Meclis Başkanlığı formuyla yapılmasıyla bütün yanıtlara Meclis yönetiminin ulaşma imkânı doğması eleştirildi. Meclis kaynakları, “Daha önce sağlık raporu alınırken hastanede sorulan sorulara formda yer verildi. Yeni bir uygulama değil” bilgisini verdiler.

FİŞLEME KORKUSU

Meclis çalışanları ise “Önceki yıllarda böyle bir uygulama yoktu. Sadece işe girişe dair bir form olur, bizler de ayrıca tam teşekküllü bir hastaneden sağlık raporu alırdık. Bir tür fişleme yapılabilecek. Birçok arkadaşımız buna tepki göstererek formu doldurmadı, dolduranlar ise formu onaylatacak yer bulamadı. Çünkü onlardan formu doldurup aile hekimlerine onaylatmaları istenmiş, ancak aile hekimleri onaylamıyor. Meclis Başhekimliği de onaylamayınca formlar ellerde kaldı” bilgisini paylaştı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yeni Meclis'te ilk kriz danışmanlara alkol sorusu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Demokrasi 14 Haziran 2015 15:48 Yav arkadas bunu her seferinde her cuhela soyleyip duruyor. Bilmem %x su partiyi istemedi. Yav bi gidin, demokrasinin isleyisini bilmediginizi bu kadar belli etmeyin. %60 istemediyse sunu da soyle %75 Chp'nin soylemlerini onaylamadi, %84 Mhp'yi onaylamadi, %87 de Hdp'yi onaylamadi. O zaman iclerinden en az istenmeyen hangisiyse veya goreceli olarak en cok istenen hangisi ise yonetime o talip olur. Olay bu kadar basit, kafanizdan element de uydurmayin ucube demokrasi de uretmeyin. Diyorsaniz ki bu %60 tek yurek ve tek parti gibidir o zaman onun da yolu belli. Bu partiler secim oncesi birlesir, programini ve bakisini aciklar, adam gibi hic kivirtmadan gelir halkin karsisina. O zaman halk da oylarin %60'ini bu birlesik partiye verirse kimse çıtını çıkaramaz, baş üstüne deriz.Veya 3 parti şu an koalisyon yapabilir, o da tamam. Ama böyle ayak oyunlarıyla üç benzemezi bir çuvala koyup nasıl olsa hepimiz RTE'ye karşıyız deyip ordan bir güç devşirmeye çalışmak ancak omurgasızların işidir.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro