YAZARLAR

Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

suleyman@internethaber.com @slymnoz rss Eklenme Tarihi: 05 Haziran 2017 23:46 - Güncelleme: 05 Haziran 2017 08:32

Yeni bir darbe girişimi olabilir mi?

Dünyanın öteki ucundaki hain, vazgeçmediğini ve kolay kolay vazgeçmeyeceğini fısıldıyor yeniden. Geride kalan zaman içinde ne yapacağını, bize en iyi nasıl ihanet edeceğini düşünmüş ve planlamış olmalı. 

Bir şeyleri ele geçirme derdiyle sebep olduğu yıkım umurunda değil.

Katillere ve hainlere özgü ifadesiyle daha çok kan, daha çok can, daha çok kurban istediğini her fırsatta belli ediyor. 

Gerek kendisinin, gerekse sapkın müritlerinin yaptığı açıklamalara bakılırsa yeni bir darbe hazırlığı yapıyor.

Yunanistan'a kaçan haşhaşilerin dinlemeye takılan açıklamalarını duymuşsunuzdur. Kendi aralarında yeni darbenin tarihini konuşuyor, "Ramazan Bayramı'nı kimin kutlayacağını göreceğiz" diyorlar.

Olanları günlerdir kafamda tekrar tekrar kuruyor, "Böyle bir şeye cüret edebilirler mi?" diye soruyorum.

15 Temmuz'daki zaferin coşturduğu duygularım, "Cesaret edemezler" diyor. Ama aklımın mantıklı tarafı, bu işin ihmale gelmeyeceğini söylüyor.

Çünkü bugüne kadar hep ihmal noktasından vurulduk. Ne zaman ki "Aman canııım bişeycik olmaz" dediysek, işte o zaman darbeyi yedik.

Tıpkı 15 Temmuz öncesinde olduğu gibi...

Yıllar boyu dilden dile yayılan "Darbe olacak" söylentilerini, "Yok daha neler!" diyerek geçiştirdik ve önlem almayı ihmal ettik. Fetullah Gülen isimli hain, bu ihmal sayesinde daha önce hiç görmediğimiz bir fırtınayı kapımıza getirdi..

Bir kez daha ihmalkar davranamayız.

Davranamayız; çünkü bu darbenin tek planlayıcısı Fetö değil. Onların arkasında, gittikleri her yeri cehennem topuna çeviren, küresel güçteki dünya barbarı var. 

Davranamayız çünkü; çevremizde hala, zamanı geldiğinde ülkesinin istikbalini belirli bir çıkar karşılığında bu barbarlara satacak çok sayıda hain var.

Gerçek tehlikeyi ardımızda bıraktığımız doğru ancak en tehlikeli olan da bu!

Çünkü duraksadığımız, yavaşladığımız ve tedbirsiz davrandığımız an sırtımızdan vurulma ihtimalimiz eskisine oranla çok daha fazla...

Gereksiz yere korku salmak, endişe yaymak niyetinde değilim. 

Lakin, Fetullah Gülen'e baktığımda, yüzünde nefretin dans ettiğini görüyorum. Bu işin peşini bırakmaya niyetinin olmadığına dair ifadeyi seyrediyorum. 

Gözleri, bir sırrı saklamakta güçlük çekiyormuş gibi bakıyor. Sanki işi zamana yayıyormuş gibi, bu kez tek hamlede başarılı olmak istiyormuş gibi davranıyor.

"Sevincin yerini bir kez daha dehşet almasın" uyarısında bulunmak adına yazıyorum. Hayatını, böyle anlara hazırlanarak geçiren bir hainin boş durmayacağını hatırlatmak adına yazıyorum. 

Bizler, kaderin rastgele bir araya getirdiği insanlar değiliz.Biz, doğduğu andan itibaren kaderi birbirine mühürlenmiş insanlarız. Bu devirde ve bu tarihte ve bu toprak parçası üzerinde birlikte yaşamamız, birlikte çarpışmamız asla tesadüf değil. 

Çünkü bizler, bu ülkeye yapılan ihanetin yaşayan tanıklarıyız.

15 Temmuz'da bizi hafife alanlara en ibretlik cezayı kestik. Bir hainin masasındaki artıklara konabilmek için ülkesini ve insanını satan hainlerden olmadık. 

Yaşadığımız acı, hayatımız boyunca hissettiğimiz tüm acılardan daha kötü oldu. 

Aynı şeylerin bir daha yaşanmaması adına...

Tam da başardığımızı düşünürken, basit bir ihmal yüzünden elimizdekileri kaybetmemek adına...

"Okçular Tepesi"nin boş bırakılmaması gerektiğini hatırlatmak adına uyarıyorum: 

Hayatımızın en güzel anlarını alıp, korkunç bir kabusa çevirmeye çalışanlara fırsat vermemek için uyanık olma vaktidir!

SOSYAL MEDYADA TAKİP İÇİN:
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yeni bir darbe girişimi olabilir mi? yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR31 YORUM
  • Misafir 06 Haziran 2017 09:43 Bu topraklarda birlikte carpıstık diyorsun.Bu ülke icin 4 cephede carpısan ve bu ülkeyi kuran ATATÜRK e saydırıyorsun yazılarında.Bu nasıl bir celiskidir veya yazdıklarında samimi degilsin her zaman ki gibi.

    CEVAP YAZ 0 2
REKLAM
Süleyman ÖZIŞIKDİĞER YAZILARISüleyman ÖZIŞIK
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro