YAZARLAR

Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

suleyman@internethaber.com @slymnoz rss Eklenme Tarihi: 10 Ocak 2019 01:25 - Güncelleme: 10 Ocak 2019 01:33

Yalancının sponsorları...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimin ardından jest yaparak Kılıçdaroğlu hakkında açtığı 14 davadan vazgeçmişti.

Sonrasında ne olduğunu biliyorsunuz.

Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın iyi niyetine karşı 'Man Adası' iftirasını ortaya attı. Atılan iftira yargı kararı ile tescillendi. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen 3 ayrı davada Kılıçdaroğlu, Erdoğan ve yakınlarına 698 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi.

Dile kolay, 698 bin lira!..

Belki pek çoğunuz sayısını hatırlamıyordur. Onun için hatırlatmakta yarar var. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik iftira ve hakaretleri nedeniyle bugüne kadar vazgeçtiği davalar hariç 29 dava açtı.

Sonuçlanan 12 davada Kılıçdaroğlu toplam 870 bin TL tazminat ödemeye mahkûm oldu, diğer davalar devam ediyor.

Bu sadece Erdoğan'a ödenen para... Bir de diğer siyasilere ödediği tazminatlar var ki onların ucu var bucağı yok!

Ama görünen o ki adam tazminat ödemeye doymamış.

Dün CHP'liler toplanmış ve bu sorunu masaya yatırmış. Epey süre beyin fırtınası yapıp voltran oluşturmuş olmalılar ki çok ilginç bir fon oluşturmaya karar vermişler.

O karara göre CHP'li bütün milletvekilleri üç ayda bir maaşlarından 5'er bin lira ayırıp bu fona yatıracak.

Sebep?

Kemal bey daha fazla hakaret etsin, daha fazla küfretsin, daha fazla çamur atsın, daha fazla karalama yapsın, daha fazla iftira atsın ve daha fazla yalan söylesin diye...

Daha önce SGK'yı batırmıştı, şimdi de milletvekillerini batırmak istiyor herhal...

O yalan söyleyecek, iftira atacak, milletvekilleri bu yalan ve iftiralara sponsorluk yapacak. 

E, tabi...

Daha önce bu tür tazminatları CHP'nin Ataşehir ve Beşiktaş belediyeleri karşılıyordu. Oradaki para kasaları kurutulunca iş sarpa sarmaya başladı.

İlginç olan ne biliyor musunuz?

Bir tane CHP'li de çıkıp, "Yahu fon oluşturmaya ne gerek var. Bizim lider yalan söylemeyi ve iftira atmayı bıraksın" demiyor. Biri de çıkıp, "Suratının ortasındaki şu kara deliği kapalı tut, başka ihsan istemez" diyemiyor.

Adam sadece küfür ve hakaret ettiği için ödediği tazminatlardan dolayı evini sattı. Cebindeki paranın hesabını yapamazken, bi de kalkmış ülke ekonomisini çok iyi yöneteceğini söylüyor.

Yahu bunların eline ülke geçse var ya. Soygun amacıyla hazineye giren adam meteliksiz çıkar yeminle. Çünkü bunlar üç ayda ortada ne hazine ne de maliye bırakır.

Ondan sonra da çıkıp, "Yahu bu Erdoğan nasıl zengin oluyor" diye soruyorlar. Yahu adamı zengin etmek için fon oluşturuyorsunuz, daha ne olsun! Adamı izledikçe Erdoğan'a imreniyor, kendi şansıma küsüyorum vallahi...

Sahi...

Ben bu adamı başıma nasıl musallat edebilirim? Bir kere musallat olsun, yeter.

Gerisini ben hallederim. 

Sabah akşam tazminat kazanıp, analarının burnundan emdiği sütü memelerinden getiririm vallahi!
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Yalancının sponsorları... yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR47 YORUM
  • Misafir 15 Ocak 2019 15:19 sayın özışık, ak parti aday belirlemede temayül filan hikaye. ben ordu ili ünye ilçesindenim. burada temeyal filan hikaye. iki ay önce ak partiye üye olmuş birini hemde numan kurtulmuş istiyor diye aday yapılacağı konuşuluyor. ak partiye gönül vermiş birçok insan oy vermeyecektir. bunu öğrenmek zor olmasa gerek. herkes kendi adamını dayatıyor.

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Süleyman ÖZIŞIKDİĞER YAZILARISüleyman ÖZIŞIK
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro