Yahudi damadı ipi çekti Trump kutsadı! Kudüs'deki açılışa bakın

İsrail bir yandan katliam yaparken bir yandan da Trump'a ve Yahudi damadına şov yaptırdı. Amerika Birleşik Devletleri'nin Kudüs Büyükelçiliğinin açılışından yansıyan görüntüler dünyadan tepki aldı. Arap birliği acil olarak toplanıyor.

ABD büyükelçiliği açılış töreni Türkiye saatiyle 16.00'da yapıldı. Büyükelçiliğin taşındığı caddeye İsrail ve ABD bayraklarının yanı sıra “Siyon dostu Trump” ve “Trump İsrail’i büyük yaptı” yazılı billboardlar asıldı. Törene katılmayan ABD Başkanı Trump, canlı yayınla açılışa bağlandı.

TRUMP'IN CANLI YAYINDAKİ SÖZLERİ: Donald Trump Kudüs'ü tanıyan ilk ülkenin ABD olduğunu belirterek şunları söyledi:

-Amerika Birleşik Devletleri İsrail'i tanıyan ilk devlet oldu. Ve bugün resmi olarak ABD'nin Kudüs'teki büyükelçiliğini açmış bulunuyoruz. Tebrikler. Çok uzun zaman önce yapılması gereken bir şeydi. İsrail egemen bir devlet. Diğer egemen devletler gibi de kendi başkentini tayin etme şansına sahiptir. Ancak yıllarca bu aşikar gerçeği kabul etmekte geç kaldık. İsrail'in başkenti Kudüs'tür. Ve benim talimatım uyarınca ABD olarak Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımıştır. Bugün büyükelçiliğimizi bu tarihi ve kutsal topraklarda açmış bulunuyoruz. Ve bu büyükelçiliği planlanandan çok daha önce gerçekleştirmiş oluyoruz.'

DAMADI İPİ ÇEKTİ : İsrail'i kutsayarak konuşmasını noktalayan Trump sahneden çekilirken yerini kızı ve damadı aldı. Yahudi asıllı olan damadı Jared Kushner eşi İvanka Trump ile birlikte elçilik binasının önündeki ipi çekerek açılışı yaptılar.

  • Güncel 14 Mayıs 2018 16:45
  • SİTENE EKLE
  • PAYLAŞ fb tw gp

YORUM YAZIN Yahudi damadı ipi çekti Trump kutsadı! Kudüs'deki açılışa bakın videosuna yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU VİDEOYA YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • kırçıl 14 Mayıs 2018 23:10 Katliama maruz kalan Müslümanların intikamınıYüce Rabbimiz alacaktır. Allah'ın cc izni inayet ile bir gün gelecek o ip o kafirin boynuna geçecektir. Müslümanların kanının akıtılmasına sebep olmalarının pişmanlığını duyamayacaklar bile. Ölümün nasıl geldiğini hissedemeyecekler, ancak; şiddet ve acısını en şiddetli şekilde haykırışları ile cümle aleme duyuracaklardır. Allah cc kafirlerin kaçınılmaz sonunu en ağır ve en şiddetli bir şekilde cümle aleme göstersin. İnşAllah. Amin.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro