eposta yazdır zoom+ zoom-

Trump'tan büyük gaf! Eşinin gelmeyeceğini öğrenince...

Trump'tan büyük gaf! Eşinin gelmeyeceğini öğrenince...

ABD Devlet Başkanı Donald Trump’a, yardımcıları, Hindistan Başbakanı Modi’nin karısından ayrı yaşadığı için Beyaz Saray’a eşi olmadan geleceğini söyledi. Bunun üzerine Trump'ın şaka olarak ona birisini bulabileceğini söylemesinin ardından Modi’nin karısının ilginç hikayesi ortaya çıktı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-08-2018 18:55 - Güncelleme: 17-08-2018 01:04

Yardımcıları ABD Devlet Donald Trump’a Hindistan Başbakanı Modi’nin karısından ayrı yaşadığı için Beyaz Saray’a eşi olmadan geleceğini söylemeleri üzerine Tramp’ın şaka olarak ona birisini bulabileceğini söylemesinin ardından Modi’nin karısının hikayesi ortaya çıktı.

Olay, Hindistan Başbakanı Modi’nin (67) Beyaz Saray’a görüşmeye gelirken eşini getirmeyeceğinin Başkan Trump’a söylenmesiyle ortaya çıktı. Beyaz Saray sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, Başkan Trump’ın Amerika’nın yakın dostları ile sıkı ilişkiler geliştirdiği için onlarla samimi konuşmalar yapabildiğini söyledi.

HİKAYESİ ORTAYA ÇIKTI

Hindistan Başbakanı Modi, şimdi ayrı yaşadığı karısı ile köyünün kültür ve geleneğine uygun olarak 18 yaşında evlenmişti. Eşi Jashodaben (66) o zaman 17 yaşındaydı. Modi köyünü ve karısını terk ettiği ve 2014 tarihinde başbakan olmasından sonra evli olduğunu resmen açıklamadı. Emekli öğretmen olan Jashodaben halen Modi’nin memleketi Gujarat eyaletinde yaşıyor.

Jashodaben, 2015 yılında Washington Post’a eşinin Hindistan’ın başkentinde yaşadığını hala onunla birleşmeyi umut ettiğini söylemişti. Jashoaben “ Eğer beni çağırırsa giderim. Televizyonda yaptığı konuşmaları dinliyorum. O konuştuğu zaman kendimi çok mutlu hissediyorum. Halka verdiği sözleri yerine getirmesi için Allah’ıma dua ediyorum” demişti.

Washington Post’a göre Modi ayrı yaşadığı kadından hiç boşanmamış. Başbakan olduğu zaman ona resmi güvenlik görevlisi ile koruma sağlamış.

Jashodaben’nin kardeşi basına yaptığı açıklamada, güvenlik görevlisinin klimalı araba ile seyahat ettiğini ama Başbakan’ın karısı olarak kardeşinin tren ve otobüslerle seyahat ettiğini söyledi.

Modi’nin karısı kendisini hala başbakanın karısı olarak kabul ediyor. Ancak Modi partisinden politikaya atıldığı zaman evli olmadığını söylemiş. Jashodaben kaydettiği bir video görüntüsünde kendisinin hala onun karısı olduğunu ve öyle de kalacağını söylüyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Trump'tan büyük gaf! Eşinin gelmeyeceğini öğrenince... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 17 Ağustos 2018 00:38 işte adam vesikali pzvnk...

    CEVAP YAZ 1 4
KİMDİR ?
Donald Trump
DONALD TRUMP KİMDİR?

ABD'nin 45. başkanı Donald Trump oldu. Peki kimdir Donald Trump, kaç kez evlendi son eşi Melania Trump ile ne zaman evlendi? Donald Trump'ın başkanlık seçimi ve hikayesi. Donald John Trump (d. 14 Haziran 1946; Queens, New York); ABD'l

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro