HABER /  DÜNYA

Donald Trump ortalığı yatıştırmaya çalıştı! Twitter'dan yine paylaşım

Türkiye ile yaşanan krizin bir numaralı mimarı ABD Başkanı Donald Trump için hesaplar istediği gibi gitmiyor. Özellikle ABD piyasasında yaşanan sert düşüşler ve dolar etkisi ekonomiyi sarsıyor. Trump bu sabah ortalığı yatıştırmak için Twitter'dan yine paylaşım yaparak piyasalara mesaj verdi.

ABD Türkiye'ye ekonomik savaş ilan ederken kendi ülkesinde yaşanan ekonomik buhranı görmezden geldi. Bu görmezden gelişin faturası pahalıya mal olacak gibi görünürken ABD Başkanı Donald Trump Twitter'dan yeni açıklama yaptı. Trump; "Ekonomimiz her zamankinden daha iyi" ifadesini kullandı.

ABD için kötüye giden ekonomik senaryoda Başkan Donald Trump ülkesini rahatlatmanın peşinde. Özellikle son 3 gündür piyasalarda yaşanan dalgalanma ve dolardaki sallantı, ABD'yi tedirgin etti.

EKONOMİMİZ HER ZAMANKİNDEN DAHA İYİ: Donald Trump bu tedirginliği ülkeden atmak istiyor olacak ki bugün uyanbır uyanmaz Twitter'ını açarak tweet attı. ABD Başkanı; "Ekonomimiz her zamankinden daha iyi, şirketlerin kazançları her zamankinden daha yüksek, enflasyon düşük ve beklenti hiç olmadığı kadar yüksek. Yıllardır ilk defa işçilerimizi koruyoruz!" tweetini paylaşan ABD Başkanı ekonominin güven verdiğini iddia etti.

TOPA TUTTULAR: ABD Başkanının kısa sürede attığı bu tweet özellikle Trump'ın muhaliflerinden oldukça fazla tepki aldı. Trump'ı yalancılıkla suçlayan ABD'liler ülkenin felakete doğru sürüklendiğini savundu.

ABD Başkanı yalnızca 1 hafta önce Türkiye'yi hedef alan tweetler ile yaptırım tehditleri savurmuş, Türkiye'ye adeta ekonomik savaş ilan etmişti. Trump'ın bu tweetine karşılık bazı Türkler ise "etme bulma dünyası" yorumlarını yaptı.

ABD kanalı CNN'nin yorumuna bakın! Türkiye ağır tokat attı

Katar'dan ABD'ye kapak! Türkiye'ye dolar yağdıracak tam 15 milyar dolar...

ÖNCEKİ HABERLER
İbrahim Kalın'dan flaş açıklamalar! TL'nin üzerindeki spekülasyonlar...
İşte Sincar operasyonunun görüntüleri: Böyle öldürüldü!
F-35'lerle ilgili yeni gelişme: Program sürecek
Terör örgütü PKK ne yapacağını şaşırdı
Berat Albayrak'tan dünyaya flaş mesajlar
15 Ekim evde bakım parası yatan iller hangisi yeni
Yorumlar 26 yorum