eposta yazdır zoom+ zoom-

Trump’a kötü haber: Bildiği her şey anlatmaya hazır!

Trump’a kötü haber: Bildiği her şey anlatmaya hazır!

ABD Başkanı Donald Trump'ın savcılıkla işbirliğine giden eski avukatı Michael Cohen'in, Rusya soruşturmasına yardım etmeye hazır olduğu açıklandı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-08-2018 18:06 - Güncelleme: 23-08-2018 00:48

Açıklama, ABD Başkanı Donald Trump'ın savcılıkla işbirliğine giden eski avukatı Michael Cohen'in avukatı Lanny Davis'ten geldi. MSNBC'ye konuşan Davis, "Müvekkilim Donald Trump hakkında bildiği her şeyi anlatmaya hazır" dedi.

Davis, Cohen'in, Trump'ın  seçim kampanyasını yürüten kişilerle Rus delegasyonu arasında New York'taki Trump Tower'da Haziran 2016'da yapılan görüşmeden haberdar olduğunu söyledi.

Avukat Lanny Davis'e göre Cohen, Trump'ın başkan adayı Hillary Clinton'ın kampanyasına yönelik bilgisayar korsanlığıyla ilgili olarak da bilgi sahibi olduğunun farkındaydı.

Özel yetkili savcı ve eski FBI Başkanı Robert Mueller'in Cohen ile iletişime geçip geçmediğini ise henüz bilinmiyor.

Robert Mueller, Rusya'nın ABD'deki son başkanlık seçimlerine müdahale edip etmediğini soruşturuyor.

"MÜVEKKİLİM ARTIK RAHATLADI"

Michael Cohen, Trump'ın ilişkisi olduğu iddia edilen iki kadına ödeme yaparak seçim kampanyalarının finansmanıyla ilgili yasaları deldiğini itiraf etmişti. Avukatı Lanny Davis ise "Müvekkilim artık rahatladı" dedi.

TRUMP: "COHEN'İ AVUKAT OLARAK TUTMAYIN"

ABD Başkanı Donald Trump bu açıklamadan kısa bir süre sonra Twitter hesabından Cohen'i eleştiren tweetler attı. Donald Trump, "İyi bir avukat arıyorsanız, Michael Cohen'in hizmetlerine başvurmamanızı şiddetle tavsiye ederim!" dedi.

Trump bir diğer tweetinde de "Michael Cohen'in kabul ettiği finansman ihlallerinin aslında suç olmadığını, eski başkan Barack Obama'nın kampanyası döneminde büyük ihlaller yapıldığını ama kolayca anlaşmaya varıldığını" söyledi.

"RUSYA NEREDE MÜDAHALE ETMİŞ?"

Trump Salı günü Batı Virginia'da yaptığı konuşmada, Rusya'nın seçimlere müdahale ettiği iddialarıyla ilgili olarak, "Nerede müdahale etmiş? Hala Rusya'nın müdahalesini arıyorlar? Nerede müdahale? Bulun. Müdahaleyi bulmak istiyoruz" demişti.

Michael Cohen ise Salı günü New York'taki federal savcılarla anlaşma yoluna gitmiş ve 'vergi kaçırma', 'banka dolandırıcılığı', 'mali kurumlara yalan beyanda bulunarak seçim kampanyası finansmanında usulsüzlük yapma' suçlarını kabul etmişti.

ABD'de aynı gün başkanlık seçimlerinde vergi kaçırma iddialarını soruşturan davada jüri, Trump'ın seçim kampanyası direktörü Paul Manafort'u, 18 suçlamadan 8'inden suçlu bulmuştu. Bunlardan beşi vergi kaçırma, biri yabancı bankalardaki hesaplarını beyan etmeme.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Trump’a kötü haber: Bildiği her şey anlatmaya hazır! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR13 YORUM
  • bu hasta hain 23 Ağustos 2018 10:11 merhaba,ya papaz Brunson serbes olursa kriz ! çözülecek'mi,ya buna kargalar güler ve kim ! inanır.kalleş hain ve Terörist' Amerika.Eski bir müttefik,ve Türkiye gibi Dost bir ülkeye.bu !Düşmanlık yapılırmı hainler. zaten göz göre göre,bize !Düşmanlık kaleşlik ve her Türlü,!gizli plan ve kötü Niyetini kulanıyor'kalleş Amerika.

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro