eposta yazdır zoom+ zoom-

Tırnak batması için yanlış bildiğiniz tedavinin doğrusu nasıl

Tırnak batması için yanlış bildiğiniz tedavinin doğrusu nasıl

Tırnak batması, tırnağın keskin tarafının, tırnağın sonundaki ya da yan kısmındaki deriye gömülmesi ile oluşan ve acı veren durumdur. Peki tırnak batmasının tedavisi nedir?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-11-2018 02:00 - Güncelleme: 22-11-2018 02:00

Dermatoloji Uzmanı Hande Ulusal, "Tırnak batması olan kişide eğer enfeksiyon bulguları varsa, öncelikle enfeksiyon bulgularının gerekli olan oral yada topikal antibiyotiklerle tedavi edilmesi gerekir." diyor.

"Tırnak batması durumuna göre ileri boyutta değilse tırnak teli dediğimiz bir uygulamayla tırnak ve deri arasındaki iletişim geçici olarak bloke edilmektedir. Ayda bir kere uygulanmış olan tel geriye doğru alınarak çıkan tırnağın batmayacak bir şekilde tekrar çıkması sağlanabilmektedir."

Eğer çok ilerlemiş bir vaka varsa tırnağın batan kısmını keserek o bölgeden çıkan tırnak köküne lazerle yada farklı kimyasal maddelerle bir uygulama yaparak tırnağın batan kısmından bir daha tırnak çıkmaması sağlanabilmektedir." 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Tırnak batması için yanlış bildiğiniz tedavinin doğrusu nasıl haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro