eposta yazdır zoom+ zoom-

Tatlı ihtiyacımızı hangi gıdalardan karşılamalıyız?

Tatlı ihtiyacımızı hangi gıdalardan karşılamalıyız?

Tatlı krizleri sinyallerini vermeye başladığı andan itibaren içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Özellikle diyet yapanları oldukça zorlayan bu anlarda Diyetisyen İdil Ediboğlu pratik tarifler verdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 18-09-2018 16:01 - Güncelleme: 10-07-2018 23:57

Tatlı krizi geldiğinde eliniz, ayağınız titriyor ve aklınızda tatlı yemekten başka hiçbir şey olmuyorsa, üzgünüz ama siz tam bir tatlı ve çikolata bağımlısınız! Şimdi, bu sorundan kurtulmak için Diyetisyen İdil Ediboğlu size tatlı ihtiyacımızı hangi gıdalardan almamız gerektiğini anlattı.

Doğal şeker olan meyvelerden tabi ki! Ama evet, biliyorum ki her tatlı krizini öyle meyveyle/kuru meyve ile yönetmeyi başaramıyoruz. Benim ilk tavsiyem benim sürekli yaptığım, paylaştığım gibi eklenti şeker içermeyen, balla-pekmezle-kuru meyvelerle vs. tatlandırdığım sağlıklı tatlılar! Artık bunun gibi seçeneklere dışarıda da kolaylıkla ulaşabiliyoruz aslında. Marketlerde, bazı pastanelerde..

Böyle bir şey hazırlayamadığımız, ulaşamadığımız ve gerçekten canımızın mesela kazandibi yemek istediği durumda da tabi ki yiyeceğiz! Her zaman olmadığı, kontrollü yendiği ve dengelendiği sürece kilo verme sürecinde bile olsak ‘’asla yenmeyecek’’ diye bir şey yoktur.
 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Tatlı ihtiyacımızı hangi gıdalardan karşılamalıyız? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro