eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron ne zaman kadroya geçecek beklenen tarih geldi

Taşeron ne zaman kadroya geçecek beklenen tarih geldi

Taşerona kadro tarihi son dakika belli oldu. Uzun zamandır beklenen ve KHK ile çıkan kadro tarihi belli oldu. Peki taşeron işçilerin kadroya geçme tarihi ne taşerona kadro için başvurular ne zaman başlayacak? Detaylar internethaber'de.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-12-2017 09:04 - Güncelleme: 26-12-2017 09:04

Taşeron işçilerin merakla beklediği kadro detayları gelmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda açıklanan taşerona kadro bu pazar KHK ile gelmişti. Taşerona kadro başvuruları başlama tarihi de belli oldu.

Sürekli işçi kadrosuna alınacak taşeron işçilerin sayısı 900 bine ulaştı. Bunların 450 bini merkezi yönetim kapsamındaki kamu idarelerinde çalışıyor. Daha önce yerel yönetimlerdeki 400 bin kişi için kadro öngörülürken, kapsam genişletildi. Yerel yönetimlere bağlı iktisadi teşekküllerde çalışan 50 bin kişi de kapsama alınınca, kadroya alınacak taşeron işçi sayısı 900 bine ulaştı. 4 Aralık ve öncesinde taşeron şirketin çalışanı olan taşeron işçiler, kadroya geçmek için 2 Ocak 2018’den başlamak üzere 10 gün içinde ilgili kuruma başvuruda bulunacak.

2 OCAK TARİHİNDE BAŞVURULAR BAŞLIYOR: Yerel yönetim ve merkezi yönetim idarelerinde çalışan tam 900 bin taşeron 2-12 Ocak arasında kadroya geçiş için başvuru yapacak.

TAŞERON NE ZAMAN KADROYA GEÇECEK? 

Şartları taşıyanların yazılı, sözlü ya da uygulamalı sınava alınması, sınavda başarılı olanların kadroya alınması işlemleri 2 Nisan 2018 tarihine kadar sonuçlandırılacak.  Taşeron işçilerin kadroya alınabilmesi için daha önce bu konuda açmış oldukları davalardan feragat etmeleri gerekecek. Feragat edildiğine ilişkin belgeyi veya icra takibine konu alacaktan feragat ettiğine dair icra müdürlüğünden alınacak belgeyi kuruma verecekler. Ayrıca, sulh sözleşmesi imzalayacaklar. Feragat edilen davalara veya takiplere ilişkin yargılama giderleri davacı üzerinde bırakılacak. Taraflar üzerinde vekalet ücretine hükmolunmayacak. Hükmedilen vekalet ücretleri tahsil edilmeyecek.

SGK KAYDI DİKKATE ALINACAK

Kadro hakkından, 4 Aralık 2017 tarihi itibarıyla çalışan taşeron işçileri yararlanacak. Bunun tespitinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) verilen işe giriş bildirgeleri, işten ayrılış bildirgesi ve aylık prim ve hizmet belgeleri esas alınacak. 4 Aralık’ta çalışıyor olduğu halde daha sonra işten ayrılış bildirgesi verilen taşeron işçiler de kadroya alınacak.

ASKERE DÖNÜŞTE 10 GÜN SÜRE

4 Aralık 2017 tarihinde doğum, hastalık nedeniyle raporlu veya askerlik nedeniyle sözleşmesi askıda olanlar, askerliğin veya askı süresinin sona erdiği tarihten itibaren 10 gün içinde kurumlarına başvuruda bulunmak zorunda.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Taşeron ne zaman kadroya geçecek beklenen tarih geldi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • Misafir 26 Aralık 2017 16:05 Hey oğul senin taşörenlik yapan amcan, dayın vb birilerin yokmuydu. Bırakıp gittiniz vatan görevi yapmaya. Birazdaha bekleyeydiniz. Okudunuz mühendis çıktınız. Vatana hizmet etmeye gittiniz. Geldiğinizde kadrolar bitmiş olacak.

    CEVAP YAZ 3 0
  • Misafir 26 Aralık 2017 17:17 SEN YAZILANI ANLAMAKTAN ACİZMİSİN ARKADAŞ.ASKERDEKİLERİN HAKKI BAKİ OLACAK.

    0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro