eposta yazdır zoom+ zoom-

Taşeron kadro son dakika haberi geri sayım başladı!

Taşeron kadro son dakika haberi geri sayım başladı!

Taşeron kadro için son dakika haberi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan geldi. Müezzinoğlu taşeron kadro düzenlemenini kısa süre içinde hükümet gündemine alınacağını söyledi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 09-05-2017 12:12 - Güncelleme: 09-05-2017 12:12

Kadro bekleyen taşeron işçilere müjde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 4-5 bakan tarafından hazırlanan taşeron kadro düzenlemesinin hükümetin gündemene gelmek üzere olduğunu açıkladı. 

Hükümet ayrıca emekliler ve çocuklu memurlara ilişkin de bir dizi düzenmeleyi harekete geçiriyor. Emeklilerin promosyon ödemeleri bu ay tamamlanıyor. Memur annelere yarı zamanlı çalışma hakkı hayata geçiyor. 

ÖDEME BU AY TAMAM

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 8 milyon 648 bin emeklinin promosyonu aldığını belirterek, "Yaklaşık 3.5 milyara yakın bir rakam promosyon olarak geldi. Şimdi bu son ayda diğer kalan 3 milyonluk bir kitlemiz bu ayı bekliyor" dedi.

MEMUR ANNE 1 AY İÇİNDE TAMAM

Memur annelerin yarı zamanlı çalışma hakkını düzenleyen yönetmeliğin geçen haftaki Bakanlar Kurulu toplantısında imzaya açıldığını ifade eden Müezzinoğlu, "Benim imzamla zaten gitmişti, ama biz de imzaladık. Muhtemelen Başbakanımız imzaladı veya imzalayacaktır, sonra Resmi Gazete'de yayımlanacak. Yani 1 ayın içinde hayata geçmiş olacak" şeklinde konuştu.

TAŞERON İŞÇİ

Bakan Müezzinoğlu, taşeron çalışanların durumuyla ilgili yol haritasını önümüzdeki günlerde şekillendireceklerini kaydetti. Başbakan Yardımcısı başkanlığında 4-5 bakan tarafından hazırlanan yol haritasını hükümete getireceklerini anlatan Müezzinoğlu, "Önümüzdeki günlerde şekillendirip yapacağız" dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Taşeron kadro son dakika haberi geri sayım başladı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • TAŞERON 04 Haziran 2017 12:34 Başbakan Yardımcısı başkanlığında 4-5 bakan tarafından hazırlanan yol haritasını hükümete getireceklerini anlatan Müezzinoğlu, "Önümüzdeki günlerde şekillendirip yapacağız" dedi.HALEN YAPILMADI REFANDUMDAN SONRA DEDİ CUMHURBAŞKANIVE BAŞBAKANDA TALİMAT VERDİ HALEN YOK TAŞERON 2 YILDIR BİTMEDİ SÖZ LER NE OLDU

    CEVAP YAZ 8 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro