SON DAKİKA

eposta yazdır zoom+ zoom-

Suriye saldırısının ardından Trump'a uyarı geldi!

Suriye saldırısının ardından Trump'a uyarı geldi!

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye operasyonu konusunda yeni bir tweet attı. Öte yandan, ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Joni Ernst, Trump'ın Suriye'de 'daha ileri' gitmesi durumunda ABD Kongresi ile çalışması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 15-04-2018 19:15 - Güncelleme: 15-04-2018 19:15

ABD Başkanı Donald Trump, "Suriye baskını harika bir şekilde gerçekleştirildi" derken, ABD medyasında "Görev tamamlandı" ifadesinin kendisi tarafından kullanılmasına yönelik eleştirilere sert çıktı. Trump, tartışma yaratan "Görev tamamlandı" ifadesinin harika bir askeri terim olduğunu iddia etti. Öte yandan, ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Joni Ernst, Trump'ın Suriye'de 'daha ileri' gitmesi durumunda ABD Kongresi ile çalışması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Trump yeni tweet'inde şu ifadeyi kullandı:

“Suriye saldırısı o kadar mükemmel ve isabetli bir şekilde yerine getirildi ki, Yalan Haber Medyası’nın bunu küçümseyebilmesinin tek yolu, benim (operasyonun ardından) ‘Görev tamamlandı’ terimini kullanmamdı. Bunun üstünde tepineceklerini biliyordum ancak bunun o kadar mükemmel bir askeri terim olduğunu hissettim ki, yeniden kullanması gerekiliyordu. Daha çok kullanın!”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Suriye saldırısının ardından Trump'a uyarı geldi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Vatandaş 16 Nisan 2018 09:01 Tayyip mi uyarmış la

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro