eposta yazdır zoom+ zoom-

Sınıfta soyunan öğretmen olay yarattı

Sınıfta soyunan öğretmen olay yarattı

HOLLANDA'da biyoloji öğretmeni müdürüyle iddiaya girdi. Sınıfında soyunup ders anlattı. Bunun videosunu da Youtube koyunca izlenme rekoru kırdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-10-2015 15:09 - Güncelleme: 27-10-2015 17:48

HOLLANDA'nın batısındaki Hazerswoude kasabasındaki bir ortaöğretim okulunda biyoloji öğretmenliği yapan Debby Heerkens, okul müdürüyle bir kutu çikolatasına iddiaya girdi.

Öğretmen biyoloji dersinde öğrencilerin karşısında soyunacak ve bunu filme alıp video paylaşım sitesi YouTube'a yükleyecekti. İddia ise bunun ne kadar ilgi göreceğiyle ilgiliydi. Okul müdürü, bu videonun 8 bin 500'den fazla izlenmeyeceğini savunuyordu. Öğretmen Debby Heerkens ise, en az 10 bin izleyiciye ulaşacağını iddia etti.

SIRANIN ÜSTÜNE ÇIKIP SOYUNDU
Heerkens, bu iddiaya girdikten sonra, Groenehart Rijnwoude Okulu orta bölümü 1. sınıf biyoloji dersine girdi. Bir öğrencinin sırasının üzerine çıkan Debby Heerkens, öğrencilerin şaşkın bakışları arasında soyunmaya başladı. Kadın öğretmenin giysilerinin altından iç çamaşırı yerine, vücudu saran ve üzerinde kemikler, iç organları ve kasların göründüğü bir kıyafet vardı.

Debby Heerkens, biyoloji dersinde öğrencilere insanın vücut yapısını eğlenceli biçimde anlatabilmek için görsel malzeme ararken, bu özel yapım kıyafete rastlamış. Üç değişik parçadan oluşan giysiler, kat kat kemik yapısı, iç organlar ve kas gruplarını gösteriyor. Heerkens, biyoloji dersinde üst üste giydiği bu kıyafet yardımıyla vücut yapısını anlatmaya başladı.

Öğretmenlerden Monique de Jong'dan da bu dersi filme almasını istemişti. Aslında amaç buydu. Görüntüleri Youtube'a yüklerse dersi de daha fazla öğrencinin izleyeceğini düşünmüştü. İddiaya girdiği okul müdürü de bu fikre onay vermişti.

SOYUNUNCA 50 BİN KİŞİ İZLEDİ
Debby Heerkens'in sınıfta soyunarak anlattığı biyoloji dersinin videosu, YouTube'da kısa sürede 50 bin kişi tarafından izlendi. Okulun Facebook sayfasında da paylaşılan fotoğraf ve video hakkında binlerce yorum yapıldı. Birçok kişi, bunu "tuhaf bulduğunu" söylerken, kimileri de "çok zekice bir fikir" olarak değerlendiriyor. Yorum yapanlar arasında,"Bizim zamanımızda neden böyle öğretmenler yoktu" diye hayıflanların sayısı da az değil.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Sınıfta soyunan öğretmen olay yarattı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro