eposta yazdır zoom+ zoom-

Sahte oy iddialarına YSK'dan cevap

Sahte oy iddialarına YSK'dan cevap

Sahte oy iddialarına YSK'dan cevap

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-06-2011 23:14 - Güncelleme: 23-10-2015 06:50

YSK Başkanı Ali Em, sahte oy pusulalarının olduğu iddialarına ilişkin, ''İl ve ilçe seçim kurullarından bize intikal eden henüz bir şey yok'' dedi

Em, YSK'dan çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin 19 milyon fazla oy pusulası basıldığını belirterek bunların nerede kullanılacağını sorması üzerine Em, 19 milyon oy pusulasının neden basıldığını raporlarında da basın yayın organlarında da anlattığını bildirdi.

Sahte oy pusulalarının çıkması ile ilgili birtakım iddiaların hatırlatılması üzerine Em, ''İddialar dolanıyorsa bu bizim dışımızda olan şeyler. Biz de bir sıkıntı yok. İl ve ilçe seçim kurullarından bize intikal eden henüz bir şey yok. Biliyorsunuz bu itiraz süreleri var. İlçelerdeki itiraz süreleri yarın saat 15.00'e kadar devam ediyor. Daha sonra ilçenin incelemesi olacak, ondan sonra ildeki itiraz süreleri var. Biz zaten kesin sonuçları süre bitiminde ilan edeceğiz'' diye konuştu. Em, sahte oy pusulası iddialarına ilişkin gerekli işlemlerin il ve ilçe seçim kurullarında yapıldığını da söyledi.

Yüzde 10 barajını aşan siyasi partilerin isimlerini bugün TRT'ye gönderdiklerini dile getiren Em, bunun ilan edileceğini söyledi.

Hatip Dicle ile ilgili nihai kararın ne zaman verileceğinin sorulması üzerine ise Em, ara kararı verdiklerini anımsattı. Em, ''Ara kararın sonucunu bekliyoruz, o devam ettiği için fazla o konuda bir açıklama yapmak istemiyorum'' dedi. Ali Em, ''Seçim gayet düzenli geçti hayırlı olmasını diliyorum'' diye konuştu.

 

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro