eposta yazdır zoom+ zoom-

Rusya'da ‘Kim Kardashian’ bulundu ama 23 bin yıllık

Rusya'da  ‘Kim Kardashian’ bulundu ama 23 bin yıllık

RUSYA’nın Bryansk bölgesindeki Hotılyovo 5 santim uzunluğunda, 23 bin yıllık çıplak bir ‘Venüs’ heykelciği bulundu. Heykelciğin ünlü şov yıldızı Kim Kardashian’ınkine benzer vücut hatları dikkat çekti.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-04-2017 03:10 - Güncelleme: 20-04-2017 03:10

RUSYA’nın Bryansk bölgesinde arkeologlar tarafından 23 bin yıllık, keskin vücut hatlarına sahip, mamut dişinden oyulmuş bir ‘Venüs’ (Roma mitolojisinde aşk ve güzelliğin koruyucusu tanrıça) heykelciği keşfedildi. 5 santim uzunluğundaki heykelcik, vücut hatlarındaki benzerlik nedeniyle ünlü şov yıldızı ‘Kim Kardashian’a benzetildi.

Moskova Arkeoloji Enstitüsü Taş Devri Departmanı’ndan Dr. Konstantin Gavrilov da “Heykelde heybetli bir kadın tasvir edilmiş, ancak uzun ince bacaklarıyla olağanüstü zarif görünüyor. Bacaklarının hafifçe bükülmüş olması da Rembrant’ın tablosundaki Danae’yi hatırlatıyor” ifadelerini kullandı.

​‘TÖRENSEL BİR HEYKELCİK’

Gavrilov ayrıca, heykelciğin ‘üretkenliği’ simgeliyor gözükse de yapılışının tarımın doğuşundan çok önce olması nedeniyle bunun imkânsız olduğunu ifade etti: “Heykelcik 23 bin yıl önce yapılmış. Bu gibi tarih öncesi heykelcikler tören ve ritüellerde kullanılıyor.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Rusya'da ‘Kim Kardashian’ bulundu ama 23 bin yıllık haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro