eposta yazdır zoom+ zoom-

Rus Bakan ağzından kaçırdı! Bomba Türkiye itirafı

Rus Bakan ağzından kaçırdı! Bomba Türkiye itirafı

Rusya Tarım Bakanı Aleksandr Tkaçev Rus devlet kanalına Türkiye ile ticarette yaşanan krizin çözümü konusunda ilginç açıklamalarda bulundu. Rus bakandan Türkiye'yle ilgili bomba bir itiraf geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-04-2017 11:16 - Güncelleme: 20-04-2017 11:16

Rusya Tarım Bakanı Aleksandr Tkaçev'den son dakika açıklaması geldi. Bakan, "Türkiye olmazsa hayatta kalamayız demek de istemiyorum" itirafında bulundu.

Rus devlet kanalı Rossiya 24’e konuşan Tkaçev, Türkiye ile ticarette yaşanan krizin çözülmesini umduklarının altını çizdi.

TÜRKİYE'YLE EKONOMİK İLİŞKİLER NORMALLEŞSİN

İki ülke arasında yaşanan ticari sıkıntılar nedeniyle Rusya’nın 1,5 milyar dolarlık kaybı olduğunu vurgulayan Tkaçev, “Elbette, Türkiye ile ekonomik ilişkilerin normalleşmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE OLMAZSA HAYATTA KALAMAYIZ

Rusya’nın ihracatında yüzde 10’luk payıyla Türkiye’nin çok önemli ve büyük bir pazar olduğuna işaret eden Tkaçev, “Ancak Türkiye olmazsa hayatta kalamayız demek de istemiyorum” yorumunu yaptı.

RESMİ BİLGİ BİZE ULAŞMADI

Rusya Tarım Bakanlığı, bir süre önce yaptığı açıklamada, Türkiye Ekonomi Bakanlığının Rusya’dan ithal edilen tarım ürünlerine yönelik uygulamaya koyduğu yeni vergi düzenlemesine ilişkin resmi bilginin kendilerine ulaştığını duyurmuştu.

Buna göre Türkiye'nin, Rusya’dan ithal ettiği buğday ve mısıra yüzde 130, pirince yüzde 45, ayçiçek yağına yüzde 36, ayçiçeği küspesine yüzde 13,5 ve bakliyat ürünlerine yüzde 9,7 vergi artışını öngören düzenlemeye geçtiği iddia edilmişti.

2016'DA YAKLAŞIK 5 MİLYONLUK İHRAÇ

Rus Federal Gümrük Servisi (FTS) verilerine göre, 2016 yılında Türkiye’ye 4,7 milyon ton tahıl ürünü ihraç eden Rusya'nın Türkiye'den tavuk eti, hindi eti, domates, salatalık, turşu, üzüm, elma, armut ve çilek ithalatı yasağı ise devam ediyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Rus Bakan ağzından kaçırdı! Bomba Türkiye itirafı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR16 YORUM
  • misafir 20 Nisan 2017 23:06 Uçak düşürme olayından sonra Rusya’nın 1,5 milyar dolarlık kaybı olmuş. Ya Türkiyenin kaybı turizm can çekişti, ihracatçılar umutsuz oldu, yatırım ve iş adamlarının çalışmaları hep sekteye uğradı, tutuklandı yada sınır dışı edildi. Ülkemizin kaybı Rusyanın kaybının on katını kesin geçmiştir.

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro