BIST 7.667
DOLAR 27,02
EURO 28,82
ALTIN 1.672,60
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu'ndan sine-i millet açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum sonrası sinei millet seçeneğini gündeme getiren CHP'li Böke'ye yanıt verdi.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li Selin Sayek Böke'nin sine-i millet iddiasıyla ilgili olarak "Meclis’i terk etmek gibi bir niyetimiz yok" dedi.

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin "Demokratik tüm haklarımızı kullanacağız, bunun içine Meclis'ten çekilmek de Meclis'te çalışmaya devam etmek de girer" açıklamasıyla gündeme gelen sine-i millet iddiasına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi.

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık'a konuşan Kılıçdaroğlu’nun öne çıkan açıklamaları şöyle:

"BİZİ ORAYA MİLLET GÖNDERDİ"

Meclis’i terk etmek gibi bir niyetimiz yok. Meclis’ten neden çekilelim. Bizi oraya millet gönderdi. Orada olacağız ve yapılan seçim hilesine karşı milletin hakkını savunacağız.

Ortada 50 milyon seçmenin oyu var. Bu oyların hesabını bizden başka soracak kimse yok. Milletin hakkını yedirmeyiz.

Yasa, “Mühürsüz oy pusulası geçersizdir” diyor. Takdir hakkını hakime bile bırakmıyor. hukuk buna ‘Emredici hüküm’ diyor. Anayasa Mahkemesi’nin de aynı doğrultuda kararı var.

ÖNCE AYM SONRA AİHM

Anayasa Mahkemesi’ne gideceğiz. Netice alamazsak bu ihlali Avrupa İnsan hakları Mahkemesi’ne (AİHM) kadar taşırız. Gençler 16 Nisan akşamı benden çok daha heyecanlı bir konuşma bekliyorlardı. Ancak biz YSK’yı hedef almayı tercih ettik. Hukuku önemseyen herkesin YSK kararını protesto etmek hakkıdır.

CHP'den şok referandum planı Selin Sayek Böke ilan etti

CHP ve HDP fena yakalandı! Mühürsüz zarflar meğer...