eposta yazdır zoom+ zoom-

Robert Fisk'ten rahip Brunson yorumu

Robert Fisk'ten rahip Brunson yorumu

Independent Orta Doğu muhabiri Robert Fisk, Türkiye ile ABD arasındaki gerginliğin asıl nedeninin rahip Andrew Brunson olmadığını söyledi. Bu yorumların tek bir kelimesine dahi inanmadığını belirten Fisk, krizin temel nedeninin Türkiye- Rusya yakınlaşması olarak niteledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-08-2018 21:59 - Güncelleme: 17-08-2018 00:25

Independent Orta Doğu muhabiri Robert Fisk, rahip Andrew Brunson'ın 2 yıla yakın tutukluluğunun Türkiye- ABD krizinin temel nedeni olarak gösterilen tezlerin bir kelimesine dahi inanmadığını söyledi. İşte Fisk'in gazetedeki Türkiye- ABD krizini değerlendirdiği analizi;

İngiltere merkezli haber sitesi The Independent'ın Orta Doğu muhabiri Robert Fisk, Türkiye- ABD krizini değerlendirdi. Köşesinde Andrew Brunson'ın tutukluluk nedeninin iki ülke arasındaki krizin nedeni olarak gösterilmesine karşı çıkan Fisk, ABD Başkanı Trump'ın, insan hakları ihlalleri konusunda pek çok şeyi önemsemediğini, rahip Brunson'ın tutukluluğuna ise iki yıl boyunca ses çıkarmadığını ileri sürdü.

ASIL NEDEN S-400'LER Mİ?

İki ülke arasındaki gerginliğin nedenlerini okuyucularına başlıklar halinde sıralayan Fisk, krizin temelini Türkiye'nin Rus yapımı S-400 füze sistemini alması ve ABD'nin YPG'ye yaptığı silah yardımına Türkiye'nin karşı çıkmasına bağladı. Bu durumun Türkiye'yi Rusya ve İran'a yakınlaştırdığını da ileri süren Fisk, bu ayrışmada Suudi Arabistan'ın ABD saflarında yer aldığını yazdı.

ERDOĞAN, TRUMP'IN PLANINI BOZDU

Robert Fisk'e göre krizin derinleşmesindeki bir diğer nedeni ise Türkiye- İran ilişkileri! Türkiye'nin, ABD yönetiminin İran'a yönelik yaptırımlarını kabul etmediğine işaret eden Fisk, Ankara yönetiminin Tahran'dan petrol almayı sürdürmesinin Trump'ın oyununu bozduğu yorumunda bulundu.

KATAR- TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

Köşesinde Türkiye- Katar ilişkilerini de değerlendiren Fisk, Katar'ın Suriye'nin yeniden inşasında aktif rol alacağını iddia etti. Bu stratejik hamlenin Türkiye'ye nakit akışını hızlandıracağını belirten Fisk, ileri ki süreçte Ankara ve Şam yönetiminin bir kez daha yakınlaşabileceğini ileri sürdü.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Robert Fisk'ten rahip Brunson yorumu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR20 YORUM
  • Misafir 17 Ağustos 2018 10:53 Esas sorun ABD nin yaptırım yapması değil buna dayanak olarak koydukları şeylerin dünyadan destek alıp almaması ki görünen şu an ne asya ne avrupadan bir destek ok devamında avrupadaki birkaç ülkede bu tehditi önceden telafuz ediyor zira ABD avrupada ingilitere dışında sesi çıkacak ülke istemiyor ve kendi çıkarları ne olursa dünyanın öyle evrilmesini istiyor ama bu sürdürülebilir olamaz gelişen iletişim teknolojileri abd yi etkisiz ve tüm kartlarını açık oynamaya itiyor

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro