eposta yazdır zoom+ zoom-

PKK'nın tehdit mektupları deşifre edildi

PKK'nın tehdit mektupları deşifre edildi

PKK'nın bir hain planı daha ortaya çıktı. Terör örgütüne para vermeyen iş adamlarını böyle tehdit ediyorlar...

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 28-09-2012 11:30 - Güncelleme: 27-10-2015 18:32

Bölücü terör örgütünün haraç istenen işadamlarını listeleyen terör örgütü 'ailene zarar veririz' denilerek tehdit edilmesi talimatını verdiği ortaya çıktı. Teröristlerin İstanbul, Van, Bitlis, Ağrı gibi AK Parti'nin yüksek oranda oy aldığı illere yönlendirildiği belirlendi.

PKK'nın bir hain planı daha deşifre oldu. Terör örgütüne para vermeyi kabul etmeyen iş adamları ile bazı siyasetçilerin kaçırılarak kırsal alana götürülmesi yönündeki talimatlar kayıtlara girdi. Ağrı'da yakalanan 7 PKK'lının cebinden Kuzey Irak'tan Türkiye'deki iş adamlarına gelen 'şifreli tehdit dolu haraç mektupları' çıktı.

KÜRT KÖKENLİ İŞ ADAMLARI DA VAR!

PKK'nın önde gelen iş adamlarına, kesilen haraçların ödenmemesi halinde, "İş yerlerinin patlatılacağı ve ailelerine zarar verileceği" belirtiliyor. Listede 30'un üzerinde Kürt kökenli işadamının isminin olduğu bildirildi.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde eylem yapmak için İran'dan minibüsle gelen 5 PKK'lı ve onlara yardım eden 2 kişi silahlarıyla birlikte Türkiye-İran transit yolunda yakalandı. 17 Ağustos'ta PKK'nın ağrı sorumlusu Mazlum kod isimli Hakan Tunç ve Sorej kod isimli Karoğ Yasin'in ilçe merkezinde yakalanmasının ardından eylem yapmak için gelen 7 teröristin üzerinden çıkanlar ise şoke etti. Bölücü terör örgütü üyesi 7 PKK'lının üzerinden bir dizi mühimmatın yanı sıra Kandil'den iş adamlarına gönderilen haraç mektupları ve haraç istenecek iş adamlarının 'şifreli' tehdit mektupları çıktı.

KAN DONDURAN PLAN

Terör örgütüne para vermeyi kabul etmeyen işadamları ile bazı siyasetçilerin kaçırılarak kırsal alana götürülmesi yönünde talimatlar kayıtlara girerken özellikle haraç vermeyen işadamlarına yönelik toplu kaçırma girişiminde bulunulacağı öne sürüldü. İş adamlarının haraç vermemesi halinde 'iş yerlerinin patlatılması' ve 'ailelerine zarar verilmesi' talimatı verildiği anlaşıldı.

Öte yandan sözde örgüt yöneticilerinin dinlemeye takılan görüşmelerinde 'Kürt nüfusun fazla olduğu yerlerde artık sözde vergilendirme yapmayacaklarını belirttikleri' tespit edildi. Teröristlerin AK Parti'nin yüksek oy aldığı Bitlis, İstanbul, Van ve Ağrı gibi illere yönlendirildiği dile getiriliyor.

Terör örgütü PKK'nın kan donduran bir başka planı ise devlete karşı yakın durduğu bilinen köy ve kişilere yönelik. Elde edilen bilgilere göre; devlete yakın duran kişi ve köylerin koyunlarının katledilmesi kararlaştırıldı.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro