eposta yazdır zoom+ zoom-

PKK'dan CHP'ye bomba ittifak önerisi!

PKK'dan CHP'ye bomba ittifak önerisi!

KCK Yürütme Konseyi üyesi Bese Hozat, erken seçimin olması halinde CHP'ye HDP ile ittifak yapması önerisinde bulundu. Hozat, CHP hakkında, "CHP içindeki ulusalcı damar, inkarcı, imhacı politikalardan çok fazla vazgeçmedi" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 11-05-2016 09:59 - Güncelleme: 11-05-2016 09:59

Bölücü terör örgütü PKK'nın yöneticilerinden Bese Hozat kod adlı Hülya Oran, erken seçim olasılığının arttığını belirterek HDP adına CHP ve ÖDP'ye ittifak teklifinde bulundu.

İttifak için Cumhuriyet Halk Partisi içindeki ulusalcıların tasfiye edilmesi gerektiğini belirten Hozat, "olası bir erken seçimde kesinlikle tüm demokrasi güçlerinin bir blok olarak hareket etmesi lazım" dedi.

"ORTAK BİR İTTİFAKLA SEÇİME GİRİLMELİ"

Mednuçe TV'ye açıklamalarda bulunan Bese Hozat, "Ortak bir ittifakla bu seçime girilmelidir. CHP, ÖDP, HDP vb. tüm demokrasi güçleri... AKP, MHP ittifakı ve faşist bloğuna karşı bir demokrasi bloğunu Türkiye'de hızla örgütleyip ciddi bir hazırlık sürecine girmelidirler" dedi.

"CHP, ENGELLEYİCİ ROL OYNADI"

Hozat CHP içinse "CHP içindeki ulusalcı damar, inkarcı, imhacı politikalardan çok fazla vazgeçmedi" diyerek, CHP'nin Kürt sorununun demokratik çözümü konusunda her zaman engelleyici bir rol oynadığını ve Kürt coğrafyasında kendisini bitirdiğini söyledi. AK Parti'nin devlet içindeki Kemalistleri tasfiye ettiğini söyleyen PKK yöneticisi, CHP'nin etkisinin böylece daha da azaldığını belirtti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN PKK'dan CHP'ye bomba ittifak önerisi! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR53 YORUM
  • vatandaş 11 Mayıs 2016 23:58 Zaten HDP nin niyeti ortaya çıkmıştır kürt halkını piyon olarak kullandığı alenen ortaya çıkmıştır.Uyan ey kürt halkı

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro