eposta yazdır zoom+ zoom-

Otomobil firmalarına 'emisyon' kıskacı

Otomobil firmalarına 'emisyon' kıskacı

Mercedes’in 3 milyon araçlık geri çağırmasını BMW ve Audi de takip edebilir..

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-07-2017 22:40 - Güncelleme: 19-07-2017 22:40

Yerel basına yansıyan haberlerde iki devin de potansiyel bir yasaklama olmadan dizel motorlu araçlarını geri çağırmasının önerildiği söyleniyor.

Yerel hükümet savcıları tarafından mayıs ayında Mercedes bünyesinde başlatılan dizel motorların emisyon değerlerinin araştırılma süreci henüz sonuçlanmamışken Alman devinden gelen beklenmedik bir adımla 3 milyon aracın geri çağırılacağı ortaya çıktı. Mercedes’in araştırma sonucunda, dizel motorlu modellere gelebilecek zorunlu geri çağırma olasılığını ve kullanıcıların rahatsızlığını baz alarak gönüllü olarak aldığı bu geri çağırma kararının 220 milyon euro‘luk bir maddi kayıba neden olacağı da ilk adımda ortaya çıkan ilk detaylar arasındaydı. Geride bıraktığımız gün ortaya çıkan bu haberin ardından benzer bir süreç için ülkenin diğer otomobil devleri BMW ve Audi’yi ilgilendirecek bir çağrı ortaya çıktı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Otomobil firmalarına 'emisyon' kıskacı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro