eposta yazdır zoom+ zoom-

Ortada bir yalan söyleyen var ama...

Ortada bir yalan söyleyen var ama...

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, çözüm süreci yol haritasıyla ilgili bir soru üzerine Tan, iki senedir ortalıkta olan bir sayfa dışında bir bilgilerinin olmadığını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-10-2014 14:19 - Güncelleme: 26-10-2015 17:24

HDP Diyarbakır Milletvekili , "Gerçekten senin 200 sayfalık bir hazırlığın varsa, çık göğsünü gere gere, utanmadan, çekinmeden, korkmadan bunu koy kamuoyunun önüne. Bu kadar polemiğe gerek var mı? Benim de bu konuyla ilgili bildiğim hiçbir şey yok" dedi.

Öcalan'a sekretarya konusunda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "Böyle bir çalışma yok" açıklamasını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Tan, şunları kaydetti:

BİZ DE ŞAŞIRDIK 

"Nasıl değerlendireyim? Değerlendiremiyorum. Akşam bir açıklama oluyor, sabah en yetkili ağızlardan birisi çıkıyor 'yok böyle bir şey nereden çıkardınız?' diyor. Şimdi ne söyleyelim? Bunların hepsi kapalı kapılar ardından konuşuluyor. Belli mutabakatlara varıldığı söyleniyor. Sonra bir şekilde bunlar kamuoyuna çıktığı vakit 'yok öyle bir şey' deniliyor. Ne var ne yok çıkın anlatın, biz de şaşırdık. Ortada bir çocuk var annesi belli değil babası belli değil. Peki nereden geldi bu çocuk? Zaten bu konuların bu kadar enfeksiyona açık olması, bu kadar karmaşık hale gelmesinin sebebi bu. Bu işler bu kadar gayriciddi yürütülmez. Neyse varılan mutabakatlar anlatılır, bunların arkasında durulur, kamuoyu bilgilendirilir. Devlet sırrının arkasına sığınılarak politika yapılmaz. Barış ciddi iştir, yürek ister, utanılacak bir iş değildir, siz bu yükün sorumluluğunu kaldıramıyorsanız, girmeyin böyle bir işe. Korkak aşıklara benziyor."

ORTADA BİR YALAN SÖYLEYEN VAR AMA BİZ DEĞİLİZ 

Bir gazetecinin "Dün Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan 'Bütün yol haritasını, ayrıntıları HDP ile paylaştık' dedi. O zaman ortada yalan söyleyen biri var" sözlerine karşılık Tan, "Ortada bir yalan söyleyen var ama bu biz değiliz. HDP ile paylaştığını CHP ile niye paylaşmıyorsun? MHP ile niye paylaşmıyorsun? Yani biz iki parti gizli bir şey mi yapıyoruz parlamentoda? Seçimi atlatana kadar top çevirmek istiyorlar, yapmak istedikleri bu" diye konuştu.

Çözüm süreciyle ilgili bir başka soruya Tan, "İş bitmez, çözemeyenler gider çözecekler gelir. Siyaset kendi içinde çözümü üretir" karşılığını verdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Ortada bir yalan söyleyen var ama... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • demi 23 Ekim 2014 15:16 biz türk milleti mehmetçik katilleriyle barış marış yapmıyoruz neyin barışı biz savaşmı yaptıkki siz kendi kendinize çalıp oynuyorsunuz son pkk pyd ypg işlediği suçların cezasını çekmeden barış bu topraklarda ırak suriye iran türkiyede olmayacaktır ben desemde demesemde olay budur ne demiş bilge ben desemde demesemde dünya dönüyor.barışmış maval bunlar maval ışid gider yarın mişid gelir ve tüm pkk kökünu kurutur peşmergeler ve sahipleri dahil.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Altan Tan
ALTAN TAN KİMDİR?

11 Eylül 1958 yılında Batman'da doğdu. Aslen Mardinlidir. Ailesi Midyat'ın Narlı köyünden kan davası nedeniyle 1840'lı yıllarda Midyat-Estel'e göç etti. Dedesi Hacı Yusuf Tan 1948 yılında Estel'den ayrıldı. Aileni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro