eposta yazdır zoom+ zoom-

Nevzat Demir kimdir nereli? Fıratpen'in sahibi eşi ve çocukları

Nevzat Demir kimdir nereli? Fıratpen'in sahibi eşi ve çocukları

Beşiktaş camiasının yakından danıdığı Nevzat Demir Fıratpen Şirketinin sahibidir. Peki Nevzan Demir aslen nereli eşi ve çocukları kimdir biliyor musunuz? Fırat Plastik şirketinin patronu olan Nevzat Demir'in sahibi olduğu bir çok şirket var. Boruya 400 milyon dolar yatıran Nevzat Demir Türkiye'nin en zengin adamları arasında.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 27-04-2018 16:23 - Güncelleme: 27-04-2018 16:33

Beşiktaş spor tesislerine ismini veren Nevzat Demir Fıratpen pencerelerinin sahibi olarak da tanınıyor. Nevzat Demir aslen Erzincanlı. Fırat Plastik Kauçuk Sanayi ve Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Nevzat Demir, 65 yaşında. Nevzat Demir Fıratpen'in yönetim kurulu başkanlığını yaparken firmada ailesinden Mümtaz Demir, Hava Demir, Tayfun Demir ve Muharrem Yıldırım Demir yer alıyor. Ünlü işadamı ve eşi sosyeteden uzak dururken medyadan uzak bir hayatı tercih ediyorlar.

İş hayatına Galata semti çevresinde ticaret yapan babasının yanında başlayan Nevzat Demir Türkiye'nin en zengin adamlarından birisi.. Akşamları okuyup, gündüz çalışarak bir başarı hikayesine imza atan Nevzat Demir, 1972'de kurduğu Fırat Plastik ile adını zirveye yazdırdı.

1980'lerin başında sanayiciliğe kayan Nevzat Demir, eğitim hayatını ilerleyen yaşında tamamladı. 1999 yalında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü İşletmecilik Bölümünü'nü bitiren Nevzat Demir, 2001 yılında da İ.Ü İktisat Fakültesi Uluslararası İşletmecilik Bölümü'ndeki yüksek lisansını tamamladı. Aynı üniversitede doktorasını da veren Nevzat Demir, TÜGİAD ve TÜSİAD üyesi.

Nevzat Demir ve eşi sosyal aktiviteler ve yardım programlarında sıklıkla yer alıyorlar.

BEŞİKTAŞ NEVZAT DEMİR TESİSLERİ ADINI TAŞIYOR : Ümraniye Nevzat Demir Tesislerinin yapımında Nevzat Demir büyük pay sahibidir. Bu sebeple de Beşiktaş tesislerin ismini Nezat Demir tesisleri koymuştur. Nevzat Demir aynı zamanda sıkı bir Beşiktaş taraftarıdır.

Fırat Plastik Kauçuk Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 1972 yılında plastik inşaat malzemeleri alanında üretim yapmak üzere kurulmuştur. 1900 çalışanı bulunan Fırat Plastik'in yönetim kurulu başkanı Nevzat Demir'dir. 

Firmanın Yönetim Kurulu şöyle:
Dr. Nevzat DEMİR – Yönetim Kurulu Başkanı
Mümtaz DEMİR – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Hava DEMİR – Yönetim Kurulu Üyesi
Tayfun DEMİR – Yönetim Kurulu Üyesi
Muharrem Yıldırım Demir - Yönetim Kurulu Üyesi

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Nevzat Demir kimdir nereli? Fıratpen'in sahibi eşi ve çocukları haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Misafir 09 Ocak 2019 09:29 Çalışanın hakkını yiyen,sömüren, sürekli hakaret eden. ürettiği maldan ve personelinden çalarak zengin olmuş avam sonradan görme bir adam.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro