eposta yazdır zoom+ zoom-

Mustafa Yıldızdoğan'dan "çalıntı beste" iddialarına sert yanıt

Mustafa Yıldızdoğan'dan "çalıntı beste" iddialarına sert yanıt

Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, " Ölürüm Türkiyem" şarkısının bestesinin Kürt bir müzik grubundan çalındığı iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-08-2017 08:50 - Güncelleme: 12-08-2017 08:50

Sanatçı Mustafa Yıldızdoğan, Konya'nın Meram ilçesindeki bir kafede gazetecilere yaptığı açıklamada, sosyal medyada bir video eşliğinde yapılan paylaşımlarda, 1993 yılında piyasaya sürdüğü albümdeki "Ölürüm Türkiyem" şarkısının bestesinin Kürt bir müzik grubundan çalındığı iddialarına yer verildiğini anımsattı.

İddiaların gerçeği yansıtmadığını, bu asılsız iddialarla ilgili paylaşım yapanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Yıldızdoğan, şöyle devam etti:

"Beni her şeyle itham edebilirler ama hırsızlıkla asla. 'Vatan, bayrak ve Allah.' diyen, siyaset ve politika üstü bir tavırla ortaya koyduğum, 1992 yılında bestelediğim bu parça, yıllarca ülkemde dinlendi. Bu zamana kadar 'bu parçanın müziği bana aittir' dememişimdir. Bu benim ailemden gördüğüm edep ve üslubumdan kaynaklanan bir güzelliktir. 15 Temmuz sonrasında bu parça yine parlamıştır. Çünkü bu tür eserler asırda bir gelir. Dün, vatan ve bayrak hainleri, millet düşmanları birleşmiş, benim hırsızlık yaptığımı söylüyor. Sosyal medyada da paylaşılan ve bir müzik grubunun fotoğrafına yer verilen videoda, Kürtçe şarkı duyuluyor. Videodaki resim, 2 yıl önce çekilmiştir. Bunu siyah beyaz yapmışlar. Bu yayınlanan videonun kime ait olduğu ve hangi şirkete ait olduğu ortada yok. Dolayısıyla nereden çıktığını da bilmiyorum.

"BENİM BU TOPRAKLARDAN BAŞKA GİDEBİLECEĞİM BİR YER YOK"

Yıldızdoğan, sosyal medyadaki paylaşımların daha çok yurt dışından yapıldığına işaret ederek, "Bunlar gibi hainlerin gidebildiği bir memleket var ancak benim bu topraklardan başka gidebileceğim yer yok. Ondan dolayı 'Ölürüm Türkiyem.' diyorum. Ömrümün sonuna kadar da bunu diyeceğim. Bu ülkede birlik ve beraberlik içinde sazımızı çalacağız, türkümüzü de söylemeye devam edeceğiz." diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mustafa Yıldızdoğan'dan "çalıntı beste" iddialarına sert yanıt haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 14 Ağustos 2017 10:55 Mustafa Kardeşim, "Ölürüm Türkiyem" sıradan bir müzik parçası değil. Bu ülkeyi canından çok seven senin yüce kalbinin eseri. Eserin, İstiklal Marşı'mızdan sonra ikinci milli marşımız olmuştur. İtlerin havlaması bu yüce gerçeği değiştiremez.Selam sana ve senin gibi yiğitlere.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro