eposta yazdır zoom+ zoom-

MHP yerel seçimde ittifak yapacak mı? İşte MHP'nin kararı

MHP yerel seçimde ittifak yapacak mı? İşte MHP'nin kararı

24 Haziran seçimlerinde AK Parti'yle ittifat yaparak seçime giden MHP'nin yerel seçimler için de ittifak yapıp yapmayacağı merak ediliyor. Bir önceki yerel seçimden yaklaşık 1 buçuk yıl önce adaylarını belirleyen ve alana indiren MHP, bu seçimde de ilk olarak aday belirleme çalışmalarına yoğunlaştı. MHP'nin yerel seçimde herhangi bir ittifak yapmayacağı söyleniyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 16-08-2018 12:15 - Güncelleme: 16-08-2018 12:15

Yerel seçimler için aday belirleme çalışmalarına yoğunlaşan MHP, Kurban Bayramı'ndan sonra çalışmalarına start verecek. Aday olarak öncelikle mevcut belediye başkanlarını değerlendirecek parti yönetimince, seçimin az farkla kaybedildiği, çok adayın bulunduğu yerler ile son seçimde aday olan ve bu talebi devam edenlerle ilgili bir portföy oluşturdu. MHP yerel seçimde herhangi bir ittifak yapmayacak ve ortak aday çıkarmayacak.

Edinilen bilgiye göre, MHP, 2019'un Mart ayında yapılması öngörülen yerel seçim için henüz resmi bir çalışma başlatmamış olsa da teşkilat ve adaylar bazında çalışmalarını sürdürüyor. Bir önceki yerel seçimden yaklaşık 1 buçuk yıl önce adaylarını belirleyen ve alana indiren MHP, bu seçimde de ilk olarak aday belirleme çalışmalarına yoğunlaştı.

KARNE NİTELİĞİNDE RAPORLAR ETKİLİ OLACAK: Aday olarak öncelikle mevcut belediye başkanlarını değerlendiren MHP, seçimin az oyla kaybedildiği, çok adayın olduğu yerler ile son seçimde aday olan ve halen bu talebi devam edenlerle ilgili bir portföy oluşturdu.
MHP'de, aday belirlemede mevcut il ve ilçe belediye başkanlarının taahhütlerini ne ölçüde yerine getirdiklerine ilişkin genel merkeze ulaşan ve bir nevi "karne" niteliğindeki raporlar etkili olacak.

RAPORLAR BAHÇELİ'YE SUNULUYOR: Partide, bu raporları incelemek için oluşturulan ve çalışmalarını hızlandıran heyet, hazırladığı raporları belli aralıklarla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sunuyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MHP yerel seçimde ittifak yapacak mı? İşte MHP'nin kararı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR14 YORUM
  • Bu Fakir 01 Eylül 2018 08:10 MHP diye bir oluşum yok; Bahçeli'nin hezeyanları var. O birilerine biat ediyor, kimseden ses çıkmıyor.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro