eposta yazdır zoom+ zoom-

Merkel'in daveti Muharrem İnce'yi çileden çıkardı

Merkel'in daveti Muharrem İnce'yi çileden çıkardı

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Almanya Başbakanı Merkel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yaptığı seçim sonrası davetine tepki gösterdi. İnce, 'Sayın Merkel sıra size de gelecek. Senin haddine mi düşmüş... Sen kimsin' dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-05-2018 15:46 - Güncelleme: 30-05-2018 15:46

Almanya Başbakanı Merkel'in Angela Merkel'ih Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı seçimlerden sonra Almanya'ya davet etmesi Muharrem İnce'yi fena kızdırdı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kırıkkale'de miting yaptı.

"HERKES HADDİNİ BİLECEK"
"Sayın Merkel önce ben 81 milyonda birliği sağlayacağım, sonra sıra size de gelecek" ifadelerini kullandı. Halen seçim sonuçlarının belli olmadığını söyleyen İnce, "Sen kimsin, Türkiye'de seçim var. Kimin cumhurbaşkanı olacağını sen biliyor musun? Herkes haddini bilecek" şeklinde konuştu. 

İnce, Fethullah Gülen'in iadesine ilişkin evrakları görmek üzere yazı yazdıklarını ama altı gündür yanıt alamadıklarını söyledi.  İnce'nin konuşmasından satır başları;

"DEVLET KEMER SIKACAK"
"Marmaris'e şimdi 300 odalı saray yapıyor. Yazık değil mi, günah değil mi? Her dört üniversiteliden biri işsiz. Yazık günah. Siyasetçinin görevi meydanlara gelip üç çocuk beş çocuk yapın demek değildir.

Ben sizin çocuk sayınıza karışamam ama bir şey benim görevim. Çocuk bezinde KDV yüzde 18, benim görevim o 18'i düşürmek. Çocuk mamasındaki KDV'yi düşürmek. 

Türkiye'de devletin giderleri gelirden fazla. Önümüzdeki dönemde giderleri kısacağım. Vatandaşa kemer sık demeyeceğim. Devlet kemer sıkacak. O sarayda oturmayacağım. 16 yıldır milletvekiliyim, Ankara'da 14 yıl kirada oturdum. Devletin işleri için Çankaya Köşkü'nü kullanırım, sarayı gençlere veririm. Bilim yuvası olacak orası. 

Dedim ki bu hükümet ve Erdoğan, Fethullah Gülen'in iadesini istemiyorlar. Eksik evrakla istiyorlar. Amerika vermek istemiyor, Erdoğan da almak istemiyor. Çünkü alırlarsa herşeyi anlatacak. 

Bekir Bozdağ açıkladı dedi ki Muharrem İnce gelip bakanlıkta baksın. Ben Bekir Bozdağ'ın memuru değilim bir kere: Haddini bil. Altı gündür yazdık cevap yok. 

BOŞA ÇALIŞIYORUZ
Türkiye'den zeytinyağı alıyor İtalya marka olarak 15 katına satıyor. Türkiye'de televizyon üretiyoruz bir tanesinden 10 euro kazanıyoruz. Boşa çalışıyoruz. Türkiye'nin Mercedes'i yok.

İKİNCİ TURA GEREK KALMADI
Erdoğan otomobilin kaportasını yapmaya talip ben beynine talibim. Bizim marka üretmemiz lazım. Dünyada 100 marka arasında bir tane Türk markası yok.  Daha önceden ikinci tura kalır diyordum. Gördüm ki ikinci tura gerek kalmadı. "

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Merkel'in daveti Muharrem İnce'yi çileden çıkardı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR40 YORUM
  • Okur32 30 Mayıs 2018 19:28 Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da oldun.Artīk vekil de olamayacaksin.seni kimse takmaz artık Muharrem

    CEVAP YAZ 1 13
KİMDİR ?
Muharrem İnce
MUHARREM İNCE KİMDİR?

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Muharrem İnce'nin eşi Ülkü İnce ve çocukları ile siyasi hayatına ilişkin biyografisi; Muharrem İnce 4 Mayıs 1964 Yalova doğumludur. Muharrem İnc

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro