eposta yazdır zoom+ zoom-

Mehmet Şimşek'ten flaş operasyon açıklaması

Mehmet Şimşek'ten flaş operasyon açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Afrin operasyonuyla ilgili son dakika açıklama yaptı. Şimşek piyasalara mesaj olarak algılanan açıklamasında Afrin operasyonun kısa süreceğini söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 22-01-2018 10:44 - Güncelleme: 22-01-2018 10:44

SURİYE'nin Afrin kentindeki teröristlere karşı başlatılan operasyonla ilgili Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek piyasaları rahatlatacak flaş açıklamalarda bulundu. Zeytin Dalı harekatının kısa süreceğini ve bütçeye çok fazla bir yük getirmeyeceğini ifade etti. Şimşek'in açıklamaları piyasaları rahatlatmak için bir mesaj olarak algılandı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Hazine destekli kredi garanti uygulaması kapsamında yeni kefalet limiti tahsisine ilişkin Hazine Müsteşarlığı ile Kredi Garanti Fonu AŞ arasında imzalanan protokol törenine katıldı.

"DAR KAPSAMLI BİR OPERASYON, TÜRKİYE MACERAYA GİRMİYOR": Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili açıklama yapan Şimşek, "Türkiye'nin terörle mücadelede yeni bir safhada ve Suriye'ye yönelik dar kapsamlı operasyonu bu çerçevede değerlendirmek lazım. Türkiye kendi ulusal güvenliğine yönelen bu tehdidi minimize etmek için adım atıyor, bir maceraya girmiyor" dedi.

"OPERASYON KISA SÜRECEK" 

Operasyonun bütçeye ve ekonomiye etkisinin sınırlı olacağını söyleyen Şimşek, "Yatırımcı rahat olsun, bu etkili, sınırlı ve inşallah kısa sürecek bir operasyon" diye konuştu.

Şimşek, Kredi Garanti Fonu protokolünün 55 milyar TL kefalet limitini kapsayacağını açıkladı. 

Ankara'da KGF protokolü imza töreninde konuşan Şimşek, "Biz imalat sanayisi yatırımlarını önceliklendirdik. Dolayısıyla bu 55 milyar liranın 25 milyar lirası imalat sanayisi yatırımı. 15 milyar lirası da ihracatçıya. Dolayısıyla en az üçte ikisi imalat ve ihracat yatırımlarına. Bu ikisi çok önemli. Çünkü Türkiye'nin üretken kapasitesini artırması çok önemli. Bir anlamda biz yeni kefalet limitinin üçte ikisini üretene, yatırım yapana tahsis etmiş oluyoruz. KGF oldukça etkin bir şekilde çalışıyor. Önümüzdeki dönemde geri dönüşleri de tekrar kullandıracağız" dedi.

Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

Dolar kuru Afrin operasyonuna nasıl tepki verdi 22 Ocak 2018

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mehmet Şimşek'ten flaş operasyon açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Bahri 25 Ocak 2018 18:25 Adam inşallah kısa sürer diyor, demek ki uzun sürede ekonomik kriz sürüyor. Savaşta ekonomik olarak etkilenmemek için ya halkın sırtına binwceksiniz.Yada Illegal iş yapacaksınız.Uyuşturucu vs.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Mehmet Şimşek
MEHMET ŞİMŞEK KİMDİR?

Mehmet Şimşek aslen nereli, İngiliz vatandaşı mı ilk eşi hangi ülkenin vatandaşıydı? Mehmet Şimşek'in ilk evliliği ile ikinci eşi Esra Şimşek ve çocukları hakkında merak edilenleri aktaralım. Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro