eposta yazdır zoom+ zoom-

Medvedev'den ABD'ye sert tepki! Rusya'ya savaş açıldı

Medvedev'den ABD'ye sert tepki! Rusya'ya savaş açıldı

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, ABD'nin yaptırım yasasını onaylayarak Rusya'ya ticaret savaşı açtığını ve ikili ilişkilerin düzelme umudunu sonlandırdığını bildirdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 03-08-2017 11:12 - Güncelleme: 03-08-2017 11:12

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından ABD'yle ilgili bir açıklama yaptı. 

Rusya ve ABD arasındaki ilişkiler kongre üyeleri ve başkandan bağımsız olarak ciddi kriz yaşayacak diyen Medvedev şu açıklamalarda bulundu.

ABD TİCARET SAVAŞI AÇTI

"ABD Başkanı'nın yeni yaptırım yasasını imzalaması bazı sonuçlara yol açacak. İlki, ilişkilerimizin düzelme umudu sonlandı. İkincisi, Rusya'ya ticaret savaş açıldı. Üçüncüsü, Trump idaresi güçsüzlüğünü gösterdi. Yeni yaptırımların onlarca yıl devam edeceğinden eminim.

ABD VE RUSYA CİDDİ BİR KRİZ YAŞAYACAK

Yaptırım rejimi herşeyi kapsıyor ve kongre onayı olmadan Başkanın özel talimatlarıyla kaldırılamaz. Böylelikle, Rusya ve ABD arasındaki ilişkiler kongre üyeleri ve başkandan bağımsız olarak ciddi kriz yaşayacak.

Rusya karşıtı düşünceler ABD'nin hem iç hem de dış politikasının en önemli kısmı haline geldi. Bununla birlikte, ABD iş sektörünün çıkarları tamamen göz ardı edildi."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Medvedev'den ABD'ye sert tepki! Rusya'ya savaş açıldı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro