eposta yazdır zoom+ zoom-

Meclis'te gergin anlar Partiler uzlaşamadı

Meclis'te gergin anlar Partiler uzlaşamadı

Meclis Divanı için partiler uzlaşamadı. Meclis Başkanı İsmet Yılmaz, 18 üyeli divan kurulu önerisini TBMM'de Genel Kurula sunacak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-07-2015 15:57 - Güncelleme: 24-10-2015 09:12

AK Parti Sivas Milletvekili , başkan seçildikten sonra ilk kez TBMM Başkanlık koltuğuna oturdu. Yılmaz, Başkanlık Divanı üyelerinin belli olmaması nedeniyle Genel Kurulu aç kapa yaptı. Bunun üzerine CHP'li milletvekilleri duruma tepki gösterdi.

Meclis divanı için partiler arası uzlaşma sağlanamadı. Meclis Başkanı AK Parti, CHP ve HDP'nin 18 üyeli divan kurulu önerisini yarın Meclis Genel Kurulu'na taşıyacak.

30302337.jpg

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz seçilmesinin ardından ilk oturumunda CHP'li Mahmut Tanal ve Musa Çam'ın tepkisi ile karşılaştı. Başkanlık Divanındaki yerine ilk defa oturan Yılmaz'a Meclis Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu mikrofon sesini açma konusunda yardımcı oldu. Bu sırada TBMM oturumunu eline tokmağı alarak açmak isteyen Yılmaz'ı, Neziroğlu ikaz ederek gongu çalması gerektiğini hatırlattı. Yılmaz'da tokmağı bırakarak gongu çalarak oturumu açtı.

"AK PARTİ SIRALARI BOMBOŞ"

Yılmaz, 25. Dönem Başkanlık Divanı oluşmadığı için Genel Kurul oturumunu kapatacağına yönelik sözler söylerken CHP sıralarında oturan 17 CHP'li milletvekili tepki gösterdi. Bu sırada CHP'li Mahmut Tanal ve Musa Çam, Başkanlık Divanı oluşumunda yaşanan gecikme için tepkilerini sürdürürken İsmet Yılmaz, tepkiler arasında oturumu kapatarak dışarı çıktı. Mahmut Tanal ise "Allah belanızı versin, meclisi çalıştırmıyorsunuz" diye bağırdı. Tanal, boş olan Ak Parti sıralarını da gazetecilere göstererek, "Hep diyoruz ya Ak Parti'lilerin aldığı para haram, işte görün, sıraları bomboş" dedi. Çam da, "Bir aydır Meclis'i çalıştırmıyorlar. Meclis'i çiftliğe çevirdiler" diye tepki gösterdi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Meclis'te gergin anlar Partiler uzlaşamadı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • mücahid 07 Temmuz 2015 18:17 Oğlum adam orada meclis çalışmıyor milletin parası boşuna gidiyor akpliler gelsin meclis çalışsın diyor yani senin paranı koruyor.Harbi siz ne dediğinizin farkında değilsiniz yada akıl melekelerinizi kaybettiniz.Ben olsam bu kafayla sana oy kullandırtmam.UYAN UAYAN ADAM SENİN PARANI KORUYOR.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
İsmet Yılmaz
İSMET YILMAZ KİMDİR?

64. hükümette Milli Savunma Bakanı olan İsmet Yılmız kimdir ve aslen nerelidir. İşte İsmet Yılmaz'ın özgeçmişi; 1961 yılında Sivas’ın Gürün ilçesinde doğdu. Gürün Cumhuriyet İlkokulu ve Gür

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro