eposta yazdır zoom+ zoom-

Manisa'da kışlada zehirlenen askerlerle ilgili son dakika açıklama

Manisa'da kışlada zehirlenen askerlerle ilgili son dakika açıklama

MANİSA'da kışlada yemekten zehirlenen askerlerin son durumu ne? Yemek şirketi ile ilgili gözaltı sayısı kaç? Manisa Valisi'nden onlarca askerin zehirlendiği olaya ilişkin flaş açıklamalar...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-06-2017 10:38 - Güncelleme: 19-06-2017 14:45

MANİSA'sa 1. Piyade Er  Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlasındaki 731 asker zehirlendi. Olaya ilişkin Manisa Valisi Güvençer'den son dakika açıklamalar geldi.

Manisa Valisi Hakan Güvençer 17 askerin hastanede tedavisinin sürdüğünü ve riskli durumda kimsenin olmadığını söyledi. Gözaltı sayısının 24'e yükseldiğini dile getiren Vali Güvençer, "23 Mayıs'taki salgının devama değil" dedi.

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 1. Piyade Er  Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlasındaki 731 askerin zehirlenmesi olayıyla ilgili açıklam ayaptı.17 askerin hastanede tedavisinni sürdüğünü anlatan Güvençer, hayati tehlikesi bulunan askerlerin olmadığını açıkladı. Manisa Valisi Güvençer, kışlada zehirlenme olayına ilişkin şu açıklamalarda bulundu: Etkilerini konuştuğumuz hadiseler bir takım ortaklıklar içeriyor olmakla beraber tam anlamıyla, 23 Mayıs'ta yaşanan salgının devamı değil. Yüzde yüz birbirinin devamı değil ama ortaklıkla ilgili herkesin zihninde bir ilişkilendirme oluyor. 23 Mayıs'tan sonra da bütün tahkikatlar süratle sürdürüldü ve raporlandı ama ne yazık ki, 16'sında 17-18'inde hadiseleri yaşadık. İnşallah bir daha yaşamayız."

24 KİŞİ GÖZALTINDA

Yemek şirketinin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 24 kişinin gözaltında olduğunu da açıklayan Güvençer, bugün gözaltına alınan kişilerin savcılığa sevk edileceğini dile getirdi.

FETÖ MÜ ZEHİRLEDİ?

Güvençer, bir gazetecinin "Olayla ilgili FETÖ iddiaları bulunduğunu" hatırlatması üzerine şöyle konuştu:

"Aynı sizin gibi sosyal medyadan gördüm, bu konuda hiçbir resmi açıklama yapılmadı ancak yaşanan hadise son derece üzücü, ciddi ve önemli. Yaşanan hadisenin önemi çerçevesinde devlet olarak biz her türlü ihtimalin üzerine bütün ayrıntılarıyla gitmek durumundayız. En ince ayrıntılarına kadar, en küçücük ihtimali dahi gözardı etmeksizin bu meselenin üzerine gideceğiz ama bahsettiğiniz isimlendirme, doğrudan tanımlama yapılmadı, şu anda yapılması için de erken. O sadece belki sokaklardaki insanların aklına gelip, dillendirdiği ya da sosyal medyaya yansıttığı mülahazalardan ibaret."

ASKERİ HEYET HASTANEDE İNCELEME YAPTI

Bu arada zehirlenme olayıyla ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri de ayrı iç soruşturmasına başladı. Genelkurmay Başkanlığı'nın görevlendirdiği üst düzey askeri heyet, erlerin tedavi gördükleri hastaneleri ziyaret etti. Burada erlerle konuşan heyettekiler, ayrıca hastane yöneticilerinden de son durum hakkında bilgi aldı. Askeri heyetin hazırlayacakları raporları, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar başta olmak üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın ilgili birimlerine iletecekleri ifade edildi.

Askerlerin zehirlenme olayıyla ilgili yemek şirketinden açıklama

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Manisa'da kışlada zehirlenen askerlerle ilgili son dakika açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Kara Murat 19 Haziran 2017 17:06 ASKERLERİMİZİ ZEHİRLEYENLER TSK'YA KUMPAS KURANLAR VE KOZMİK ODAYA GİRENLERDİR... TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDE MEYDANA GELEN ZEHİRLENMELER KESİNLİKLE BİR TESADÜF DEĞİL, KOZMİK ODA'DAN ALINAN MAHREM BİLGİLERİN DÜŞMANLARA SERVİS EDİLMESİNİN SONUCUDUR... TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN EN MAHREM YERİ OLAN KOZMİK ODAYA GİRİLİP EN MAHREM BİLGİLER ALINIP DÜŞMANLARA SERVİS EDİLİRKEN UTANIP SIKILMADAN '''BEN BU DAVANIN SAVCISIYIM DİYENLER, TÜRKİYE BAĞIRSAKLARINI TEMİZLİYOR''' DİYEREK SIRITANLAR ve İŞBİRLİKÇİLERİ MUTLAKA YARGILANIP EN AĞIR BİR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALIDIRLAR... SAVCILARIMIZ, DEVLETİN GİZLİ KALMASI GEREKEN BİLGİLERİNİ İFŞA EDENLER HAKKINDA İŞLEM YAPMAK İSTİYORLARSA İŞE ÖNCELİKLE KOZMİK ODA CASUSLARI, HAİNLERİ ve KUMPASÇILARI İLE BAŞLAMALARINDA ÜLKEMİZ AÇISINDAN HAYATİ ÖNEM TAŞIMAKTADIR... CUMHURİYET TARİHİMİZİN EN BÜYÜK GERÇEK CASUSLARI, GERÇEK VATAN HAİNLERİ TSK'YA KUMPAS KURANLAR VE KOZMİK ODA KUMPASÇILARIDIR...

    CEVAP YAZ 1 14

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro