eposta yazdır zoom+ zoom-

Kum saati beden hayal değil Vaser 4D yöntemi

Kum saati beden hayal değil Vaser 4D yöntemi

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, Vaser 4D yönetiminin detaylarını internethaber.com'a anlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-12-2016 13:58 - Güncelleme: 08-12-2016 13:58

Özellikle bölgesel yağlanmalardan rahatsız olanların imdadına yetişen liposuction uygulamasının son yeniliği olan yöntem, yağları yok etmekle kalmıyor, kum saati beden formunun oluşturulmasını  sağlanıyor..

Vaser 4D tekniğinin, vaser olarak bilinen ultrasonik liposuction işleminin en son yeniliği olduğunu belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar yöntemin, estetikte yeni bir tedavi olduğunu söyledi ve kum saati bedenler konusunda sorularımızı yanıtladı:

Kum saati bedene sahip olmak neden önemli ?

Eş seçerken erkek genleri farkında olmadan  sağlıklı ve üreme kapasitesi daha fazla olan   beden tiplerine yöneliyor.  Bunun kum saati beden tipi yani belin ince kalçaların daha belirgin olduğu beden  tipi olduğu belirlenmiştir. Bunun altında bilimsel gerçeklerde bulunmuştur. Kalçalara özel  uzun zincirli  çoklu yağ asitlerinin bu tür kadınların çocuklarının daha akıllı olduğu da belirlenmiştir. Bu tip yağlar çocuk beyin gelişiminde önemli.

Bel kalça oranı özellikle 0.7 ile 0.8 arasında olanlar bu konuda oldukça şanslı.

Yaşla birlikte kum saati bedende bozulduğu için bu tür beden tiplerinin erkek genleri tarafından tercihi de azalıyor. Sadece daha güzel bir bedene sahip olmak değil erkekler tarafından eş olarak tercih edilme şansları da artıyor.

Kum saati beden nasıl yapılıyor ?

Bunun için vaser 4D teknolojisi kullanılıyor. Öncelikle  bel ve karından maksimum yağ olabildiğince kansız ve koruyarak alınıyor. Bu teknolojide yağ önce içerde parçalanıyor, sonra kolayca çekiliyor. Deri altı damarlar ve bağ dokusu olabildiğince korunduğu için işlem sonrası sarkma ya da düzensiz iyileşmeyi de önlemiş oluyor. Kas yapısı gelişmiş kişilerde spor yapmış gibi bir beden silüeti de oluşturmak mümkün. Çıkan yağlar mikrofat tekniğine uygun kalçaya enjekte ediliyor.

İşlem sonrası iyileşme nasıl ?

Dikişsiz ve dokuları koruyucu bir işlem olduğu için klasik yöntemlere göre iyileşme daha hızlı. Korse giyilen bir dönem var, sonuç hemen görülebilir. Tam olarak oturması bir kaç ayı bulur.

Kalçalara verilen yağ kalıcı mıdır ?

Bu yöntemle alınan ve mikrofat tekniğine uygun verilen yağ hücre enjeksiyonlarında tutan hücre sayısı çok daha yüksek ve kalıcı.

Bu yöntem ile ne tür kazançlar sağlanmış oluyor ?

Kıyafet estetiği çok artar. Beden siliüeti olumlu olarak değişir. Kişiye daha genç bir görüntü verir. Hiç bir yabancı madde kullanılmadan beden doğal bir şekilde şekillendirilmiş olur. Bel ve kalça oranı ile bel-kalça açısı ideal sınırlarda oluşur. Bütün bunlar düşünüldüğünde vaser 4D ile kum saati beden formunun oluşturulması aslında beden heykeltıraşlığıdır.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kum saati beden hayal değil Vaser 4D yöntemi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro