eposta yazdır zoom+ zoom-

Köşeye sıkışan Barzani'den flaş adım!

Köşeye sıkışan Barzani'den flaş adım!

IRAK 'tan bir son dakika haberi geldi. Irak'ta yapılan tartışmalı referandum sonrası bir çok konuda ambargo uygulanan IKYB yönetimi Bağdat yönetimiyle görüşme talebinde bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 12-10-2017 09:15 - Güncelleme: 12-10-2017 09:15

IKYB yönetimi Bağdat yönetimiyle görüşme talebinde bulundu. Irak'ta yapılan tartışmalı referandum sonrasında Irak yönetimi ve komşu ülkeler tarafından yaptırım uygulanan Barzani yönetimi köşeye sıkıştı.

Erbil yönetimi havaalanları ve sınırlarlarla ilgili konuları Bağdat'la görüşmek istediğini açıkladı. Irak ordusunun 50 bin kişilik ordu ile Barzani'nin bölgelerine doğru harekete geçmesinin ardından bu açıklamanın gelmesi dikkat çekti.

BAĞDAT'A ZEYTİN DALI

Yasal olmayan referandum sonrası bağımsızlık ilanı yapamayan ancak geri adım atmamak için de çeşitli şartlar öne süren Erbil yönetimi Irak ordusunun harekete geçmesi üzerine Bağdat'a zeytin dalı uzattı.

"SAVAŞIRIZ" MESAJINDAN "GÖRÜŞMEK İSTİYORUZ" MESAJINA GELİNDİ

Sınır kapıları ile havaalanlarının kendi yönetimine devredilmesini isteyen Bağdat'a gerekirse savaşırız mesajı veren Erbil yönetimi, Irak ordusunun sınır kapılarını almak ve güvenliği sağlamak üzere harekete geçmesinin ardından "Havaalanları ve sınırları Bağdat'la görüşmek istiyoruz" açıklaması yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Köşeye sıkışan Barzani'den flaş adım! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • Misafir 14 Ekim 2017 09:50 Kurtlerin savasci millet oldugunu da yeni duydum. Istanbulda ticarette ilerlemis kurt kardeslerimize sor bakalim savascilar mi, sacmaliyorsunuz.Buraya yorum yazan aslinda kürtte olmayan baska tohumlar kürt kardeslerimizle aramizi bozma derdinde. Bak sana savasci milletler nerde yasiyor soyleyeyim, kafkaslara bak, onlar bile yerinden yurdundan oldu.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro