eposta yazdır zoom+ zoom-

Kızları işten atılan Sezer ne dedi?

Kızları işten atılan Sezer ne dedi?

Eski cumhurbaşkanı Sezer'in iki kızının birden işten çıkarılması ile ilgili 'ölsem de konuşmam diyor'...

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-12-2012 14:14 - Güncelleme: 25-10-2015 06:58

10. Cumhurbaşkanı 'in, iki kızının işten çıkarılması sonrası yakın çevresine 'Kimseden birşey istemem, maaşımı kızlarımla paylaşırım' dedi. 

Ülke gündeminin dikkat çeken olaylarından biri, 10. Cumhubaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in iki kızının çalıştıkları banka tarafından işten çıkarılmaları oldu.

Zeynep Kısacıkoğlu ile Ebru Akbatur’un çalıştığı Eximbank’ın merkezini İstanbul'a taşıdığı, bu


AHMET NECDET SEZER'İN İKİ KIZI İŞTEN ATILDI


Genel Müdürlüğünü İstanbul’a taşıyan Eximbank, 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in uzun yıllardır çalışan iki kızını, Ankara’da kalmak istemeleri nedeniyle işten çıkardı.

(DEVAMINI OKU)

nedenle çalışanlarına 'İstanbul'a gidecek misiniz?' diye sorduğu, Sezer'in iki kızının Ankara'da kalmayı seçtikleri; Başkent'te kalan 46 kişi arasına giremeyince de iş akitlerinin feshedildiği olayla ilgili bilinenler ve iddialar.

DUYULMAMASINI İSTEDİ

Necdet Sezer ve ailesinden şu ana kadar herhangi bir açıklama gelmezken, Milliyet'ten Serpil Çevikcan, Sezer'in yakın çevresinden aldığı bilgileri köşesine taşıdı.

"Türkiye’nin 11 cumhurbaşkanından biri olan Sezer’in, mevcut hükümetle ilişkisi son derece gergin olsa da, bir imayla, bir aracıyla kızlarının lehinde bir kararı çıkarttırması çok mu zor olurdu?" denilen yazıda şu ifadeler yer alıyor:

"Ama bunu yapmıyor. Hatta, yakın çevresinden edindiğim bilgilere göre, Sezer olayın duyulmaması için çaba harcıyor. “Birinden bir şey isteyen” durumuna da düşmüyor. “Ne kimseyle konuştum, ne başka bir şey yaptım. Hiç kimseyle de hiçbir şey görüşmedim. Ölsem de konuşmam zaten” diyor.

MAAŞIMI VERİRİM

Görev yaptığı süre boyunca da, sonra da, ailesini her türlü haberin dışında tutmayı başaran eski bir cumhurbaşkanının; kartvizitleri babaları değil, kariyerleri olan iki kızının böyle bir uygulamaya muhatap olması karşısında yakın çevresine ne dediğini merak ediyor musunuz?

İşte yanıtı: 'Maaşımı böler onlarla paylaşırım.'"

PAYLAŞ tw fb gp
KİMDİR ?
Ahmet Necdet Sezer
AHMET NECDET SEZER KİMDİR?

13 Eylül 1941 tarihinde Afyon'da doğdu. 1958 yılında Afyon Lisesinden, 1962'de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl Ankara Hakim adayı olarak göreve başladı. Askerliğini Kara Harp OkulundaYe

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro