YAZARLAR

Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

suleyman@internethaber.com @slymnoz rss Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2017 23:36 - Güncelleme: 31 Mayıs 2017 06:57

Kılıçdaroğlu'nun yeni Gezi hayali...

Acayip bir adam Kemal Kılıçdaroğlu. Cumhurbaşkanı veya AK Parti'nin söylediğinin tam tersini söylemeyi görev edinmiş kendine...

Cumhurbaşkanı önceki gün 15 Temmuz'da sokağa gençleri övüp, Gezicileri eleştirdi ya. 

Kılıçdaroğlu boş durur mu?

Hemen Gezi eylemcilerini öven mesaj vermeye başladı. Tek twitlik mesajında, "Gezi direnişi, 80 sonrası dönemin en demokratik, barışçı ve birleştirici hareketiydi. Haksızlığa karşı susmamayı hatırlatanlara selam olsun!" diyerek şehir iblislerini kutsama yolunu seçti.

Millet ne zaman AK Parti'ye kızacak olsa, Kılıçdaroğlu'nun iki kelime etmesi yetiyor. Kızgın kesim hemen eski aşkına dönüveriyor!

Şunu gerçekten merak ediyorum. Kemal Kılıçdaroğlu partisini ve kendisini sonsuza dek lekeleyecek bu gülünç söylemlerden ne zaman vazgeçecek?

O günlerde Taksim'e gidip yaşanan dehşete şahit olanlar, "Hayatımda bu kadar vahşiyi bir arada görmedim" diye yorum yapıyordu.

Kemal Kılıçdaroğlu işte bu vahşilere, bu şehir iblislerine "En demokratik, en barışçıl ve en birleştirici eyleme imza atan kahramanlar" diye selam gönderiyor.

Aslında kısmen doğru söylüyor.

Gezi eylemleri, vatan ve millet düşmanlarını birleştirme konusunda bir hayli başarılı oldu. PKK'lılar ve CHP'liler elele verdi, Öcalan ile Atatürk'ün posterlerini yan yana dalgalandırdı. Kemalistlerle azılı teröristler bir olup polislere birlikte molotof attı.

Gezi'de işlenmeyen bir günah söyleyin bana!

Kamu malı olan polis ve itfaiye araçları mı yakılmadı? Yoldan geçenlerin özel araçları mı kundaklanmadı? Bölgedeki işyerleri mi yağmalanmadı? Dolmabahçe'de bulunan Erdoğan'ın canına mı kastedilmedi? Televizyon kanalları mı basılmadı? CNN ve BBC aracılığıyla dünyaya "Türkiye'de diktatörlük var ve diktatör herkesi kesiyor" mesajı mı verilmedi? Askerlere darbe çağrısı mı yapılmadı? Dünyaya "Kırmızı fularlı masum kız" diye tanıtılan terörist dağa kaçıp PKK saflarına mı katılmadı?

Ne yapılmadı, söyleyin!

Gezi, bu günlere gelmemize neden olan kapı eşiği oldu. Kobani olaylarının, 17/25 Aralık'ın, hendek ve özerklik başkaldırılarının kapısını araladı. Halkın oyuyla başa gelen iktidarın, terör ve darbe eylemleriyle indirilmesi girişiminin yolunu açtı.

15 Temmuz darbe girişimini haklı göstermeye çalışan şeytani bir planın ilk adımıydı Gezi olayları.

Tunus, Mısır, Libya, Suriye, Bahreyn, Cezayir, Ürdün ve Yemen'de yaşanan trajediyi Türkiye'ye taşıma girişimiydi. 

Cebine koyulan 100'lük banknotlarla şişe şiye bira alanların ülkeyi teröre teslim etmek istediği, iktidarı devirmek isteyen kimi hain işadamlarının para akıtarak sponsor olduğu bir katliam tiyatrosuydu.

Dibe vuran faizleri yeniden hortlatan, değer kaybeden dövizin yeniden şahlanmasını sağlayan ekonomik bir hamleydi. 

O günlerde başımızda sağlam bir irade olmasaydı, Gezi ülkenin sonunun başlangıcı olacaktı.

Kemal Kılıçdaroğlu ülkeye ve millete bu fenalığı reva görenlere selam çakıyor! 

Belli ki canı yeni gezi olayları istiyor. Bir şekilde Türkiye'yi yeniden karıştırmak için çırpınıyor. Yaptığı konuşmalar yeni bir kıvılcım oluşturma çabaları...

Bakın.

İddia ve ısrarla söylüyor, tarihe not düşüyorum.

Gün gelecek, Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'un yıl dönümünde darbecileri de övecek. Bugün Öcalan posteri taşıyanlara, Savcı Mehmet Kiraz'ı adliyedeki makamında katleden DHKP-C'lilere ve hendekçilere selam çakan adam, yarın bunu da yapacak!

Bu zihniyet için söylenecek tek şey var.

Rabbim bu ülkeyi bunlar gibi terörist sevicilerden korusun. Hiç bir Türk vatandaşını bunların yönetiminde olan bir ülkede yaşamak zorunda bırakmasın.

Amin!

Dipnot: Biraz gecikti biliyorum. Ancak Cuma günü Fetö mağdurlarının kendilerini aklaması için kurulan yeni OHAL Komisyonu'nun görevlerini ve mağdurların bu komisyona nasıl başvuru yapacaklarını anlatacağım. 

SOSYAL MEDYADA TAKİP İÇİN:
PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu'nun yeni Gezi hayali... yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR62 YORUM
  • Misafir 03 Haziran 2017 01:14 Kılıçdaroğlu ne yapsın adamda halkla birlik olsa ardındaki terör ve yurtdışı bağlılar hemen parti içinde hareketleniyor CHP %8 de bile bu kadar günübirlik siyaset değildi bir çizgisi vardı ama artık bugünü nasıl kurtarsak cabasından başka bişey değil 10-15 yılda bir darbe olsada ortadan çekilsek havasıda boşta kaldı şimdi kasası gitgide boşalmış halde yahu devlet yönetmiosun partinin bazı yerleri standart senden çıkmamış hala neden bu halde derseniz Ecevitin son dönemlerine bakın yeni iş alanları açmak yerine emeklinin maaş zammı için yırtınan bir devlet yapısı

    CEVAP YAZ 0 1
REKLAM
Süleyman ÖZIŞIKDİĞER YAZILARISüleyman ÖZIŞIK
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro