eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu'ndan teşkilatına uyarı mektubu

Kılıçdaroğlu'ndan teşkilatına uyarı mektubu

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan Pazar günü yapılacak referandum öncesinde CHP teşkilatına mektup göndererek, provokasyonlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-04-2017 18:27 - Güncelleme: 14-04-2017 18:27

CHP Genel Başkan Yardımcısı  Tekin Bingöl, yaptığı yazılı açıklamada, anayasa değişikliği halk oylaması öncesinde, Genel Başkan  Kılıçdaroğlu'nun imzasıyla, CHP örgütüne provokasyonlara karşı dikkatli olmaları uyarılarının yer aldığı mektubun gönderildiğini bildirdi.

Anayasa değişikliği halk oylamasına az bir sürenin kaldığını belirten  Bingöl, "Hayır çıkacak ve  Türkiye rahat bir nefes alacak." ifadesini kullandı.

"AYRIŞMA YERİNE BİRLEŞMEYİ SEÇMEKTEDİR"

Tekin  Bingöl, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bir türlü anayasa değişiklik paketindeki 18 maddeyi anlatmayıp, mesnetsiz bir şekilde çamur atanlar, toplumu ayrıştıran, 'hayır' oyu verecek vatandaşlarımızı terörist ilan edenler, 'hayır' pankartlarına, afişlerine dahi tahammül edemeyenler, son günlerdeki hırçınlıkları ile  Türkiye'nin hayrına olan 'hayır'ın çıkacağının farkına varmışlardır. Tüm bu hakaret içeren söylemleri, telaşları ve tüm saldırgan tavırları bu farkındalıklarının yansımasıdır. Kaybetmenin yarattığı hırçın ruh halleri hakaret dolu söylemlerine yansımaktadır. Oysaki  Cumhuriyet Halk Partisi her zaman olduğu gibi bugün de başta Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere tüm örgütü ile kutuplaştırma yerine kucaklaşmayı, ötekileştirme yerine helalleşmeyi, ayrışma yerine birleşmeyi seçmektedir."

Bingöl, Genel Başkan  Kılıçdaroğlu'nun mektubunda, CHP'nin 80 milyonu kucaklayıcı özelliğine vurgu yaparak, olası provokasyonlara karşı uyarılarda bulunduğu bilgisini paylaştı.

"PROVOKASYONA KARŞI SÜKUNET KORUNMALIDIR"

CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu, parti teşkilatlarına gönderdiği mektupta, halkın iradesini yönlendirmek amacıyla yapılabilecek herhangi bir provokasyona imkan vermemek için halk oylamasına kadar il ve ilçelerde toplu yürüyüş gibi etkinliğin yapılmaması gerektiğini kaydetti.

Kemal  Kılıçdaroğlu mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Parti yöneticilerimiz, fedakar örgüt üyelerimiz ve sandık görevlilerimiz, sonuçlar kesinleşene kadar görev yerlerinden ayrılmamalıdır. Parti üyelerimiz kesinleşen sonuçlarla halkımızın 'hayır' kararı belli olduktan sonra parti geleneklerimize uygun vakur duruşlarını büyük bir ciddiyetle sürdürmeli, her türlü provakasyona karşı sükunet korunmalıdır. 'Evet' tercihini kurumsal olarak ifade eden partilerin il, ilçe binaları önünden araç konvoyuyla geçmek, korna çalmak, yakınında kutlama yapmak gibi davranışlardan uzak durulmalıdır.  Cumhuriyet Halk Partisi'nin halkımızın tamamını kucaklayan bütünleştirici tavrına uygun hareket edilmelidir.

'Hayır' kararı ile kazanan hiçbir parti veya şahıs değildir. Kazanacak olan 'evet' diyeniyle, 'hayır diyeniyle 80 milyon vatandaşımız, bütün  Türkiye'dir. Her zaman "Önce  Türkiye" diyen  Cumhuriyet Halk Partisi'nin bütün üyeleri bu anlayış ile davranacaktır. 16 Nisan, kutuplaşma yerine kucaklaşmayı, ötekileştirme yerine helalleşmeyi, ayrışma yerine birleşmeyi seçen  Türkiye'nin ilk günü olacaktır."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu'ndan teşkilatına uyarı mektubu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • KAYI 14 Nisan 2017 19:03 uyarılarına gerek yok kemal bey herşeye ragmen hiç kimseyi ötekileştirmeden yurdun her sathında yaşayan insanlarımızı sevmekten asla geri adım atmayacagız.taki kantarın topuzu tamamen kaçmazsa.

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro