eposta yazdır zoom+ zoom-

Kılıçdaroğlu'ndan Suruç ve Erdoğan açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan Suruç ve Erdoğan açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gündem Özel'de yaklaşan seçimler öncesinde Ece Üner'in sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu Suruç'ta Ak Partililere yönelik yaşanan saldırı içinde açıklama yaparak buna benzer durumların yaşanmaması gerektiğine vurgu yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-06-2018 20:25 - Güncelleme: 15-06-2018 00:23

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li heyetin Gülen'in iade dosyasını inceleme raporuna ilişkin Muharrem İnce ile aralarında ikililik olmadığını belirterek, "FETÖ konusunda İnce ile aramızda ikilik yok" ifadesini kullandı. Erdoğan'ın Demirtaş için 'tutukludan aday olmaz' şeklinde yaptığı açıklamaya dair Kılıçdaroğlu, "Mahkum olmamış bir kişi için bu kuralı getirdiğinizde siz dünyaya demokrasiyi nasıl açıklayacaksınız." şeklinde konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV, Bloomberg HT ortak yayınıyla Show TV’de Gündem Özel'de Ece Üner'in sorularını yanıtladı. 

Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa'da AK Partililere yapılan saldırıya ilişkin, "Seçimlerde elbette ki insanlar farklı görüşlerdedirler ve giderler kendi tercih ettikleri partiye veya kişiye oy verirler. Bir çatışma, hele hele yaralama gibi bir tablonun olmaması lazım. umarız yine oradaki gerginlik sona erer." dedi.

Abdullah Gül ile çatı aday tartışmasına ilişkin ise Kılıçdaroğlu, "Sayın Abdullah Gül'ün çatı aday olarak seslendirildiği dönemde özel bir tartışmayı yapmayı doğru bulmadık. Saygıdeğer bir insandır. Süresi dolup ayrıldıktan sonra bir partiye aday olmadı, biz kendisine saygı duyuyoruz. Özel olarak bir görüşme talebimiz olmadı." dedi.

MUHARREM İNCE'NİN PERFORMANSI

Kılıçdaroğlu, "İnce'nin performansı gayet iyi. Dinamik, enerjik, güven veren, yeni bir yüz, bir iddia ortaya koyabiliyor. Bu iddianın arkasında durabiliyor. Siyasi olarak kirlenmemiş, temiz bir arkadaşımız. 81 milyonun hakkını, hukukunu sağlayabilecek bir cumhurbaşkanı profili sergilmek istiyor. İnce'nin oylarının CHP'den fazla olması doğal değil mi? Plana gerek yok. Bizim bir A planınmız var, doğru bir tercih. Sayın İnce girecek kazanacak, koltuğa oturacak." ifadesini kullandı.

"FETÖ KONUSUNDA İNCE İLE ARAMIZDA İKİLİLİK YOK"

FETÖ'nün iadesi konusunda yaptığı açıklamalara ilişkin Kılıçdaroğlu, "Herhangi bir ikililik yok. Muharrem Bey'in dedikleri doğru. Bu dosyalar zamanında işleme koyulmadı. 7 dosya, 7 ayrı mahkeme FETÖ'nün tutuklanması ile ilgili karar alıyor. Adalet Bakanlığı bu dosyaları 8 ay bekletti. Neden bu dosyaları beklettiniz? Hangi gerekçe ile beklettiniz? Amerika diyor ki 'FETÖ ile ilgili somut bilgi gönderin'. Somut bilgi istiyorum diyorlar .Bütün dosyayı gönderirseniz bunu açıp okumazlar. Gönderemiyorlar bunlar da işin içerisindeler. Siyasi ayağı sensin bu işin. Erin ne günahı var, askeri öğrenciler okuldan çıkarıldı, kim çıkardı komutan onların ne günahı var. Bunlar çocuk mu kandırılıyor. Devleti yöneten 'ben kandırıldım' diyorsa bir dakika orada oturmaz ve istifa eder. Halkından özür dileyip görevinden ayrılması lazım. FETÖ ile mücadele hepsi hikaye. Siyasi ayağı ortaya çıkartacaksınız. Yapamazlar, beceremezler değil yapamazlar. Çünkü kendileri." ifadesini kullandı.

"1 MİLYONA YAKIN ÖĞRETMEN ATANACAK"

"Öğrenci var ise orada öğretmen de olacak" diyen Kılıçdaroğlu, "1 milyona yakın öğretmen atanacak. Kadrolu ve sözleşmeli öğretmene de son vereceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı politikalarına da son vereceğiz." ifadesini kullandı.

"BANA HAKKIMI TESLİM ETMELERİ LAZIM"

Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün taşeron işçilerde benim hakkım var. Sizin sorunlarınızı ilk kez gündeme getiren benim. Geçmişte hangi siyasi partiye oy vermişlerse versinler hepsinden oy bekliyorum. Bana hakkımı teslim etmeleri lazım" dedi.

DEMİRTAŞ AÇIKLAMASI

Kılıçdaroğlu, "Sayın Demirtaş'ı ziyaret etmesi, eşinin Sayın Demirtaş'ın eşini ziyaret etmesi Kürt vatandaşın oyunu almaya yönelik bir hareket olarak yorumlanmamalı. Demirtaş bir cumhurbaşkanı adayı. Bir şeyden suçlu değil, tutuklu. Tüm adayları ziyaret edeceğini söylemişti. Erdoğan'ı da ziyaret etti. İnce 81 milyonun cumhurbaşkanı olma yönünde yola çıktığı için toplumda kavga olmasını istemiyor .Yolun başlangıcını bir araya gelerek yapmalıyız. Erdoğan bir TV programında gelmez, konuşmaz. İlk adımı İnce attı ve tüm liderleri ziyaret eti. Kendi içierisinde tutarlı bir hareket. İnce'nin Diyarbakır mitingini izleyemedi, yediremedi kendisine. Nasıl olur da bu kadar kalabalık olur diye. Orada istihbarata sormuş. Demek ki istihbarata talimat veriyor Muharrem İnce'yi takip etsin diye. Dünyaya şu masajı veriyor, ben demokrasi ülkesi değil, istihbarat ülkesiyim diye."

ERDOĞAN'IN İFADELERİNE CEVAP

Erdoğan'ın Demirtaş için 'tutukludan aday olmaz' şeklinde yaptığı açıklamaya ilişkin Kılıçdaroğlu, "Bir insanın en temel ilkelerinden birisi seçme ve seçilme hakkı. Mahkum olmamış bir kişi için bu kuralı getirdiğinizde siz dünyaya demokrasiyi nasıl açıklayacaksınız. Yarın bu kişi beraat etti diyelim ne olacak. Siz bunun önünü kesiyorsunuz. 'Girmeyeceksin seçime'. Bu olayı Türkiye'de yaşamıyor muyuz? Seçim olsaydı ve bunlardan biri aday olsaydı Erdoğan'a göre bunlardan biri giremeyecekti, neden giremiyor. Birinin suçlu olup olmamasını belirleyen hakimdir. " dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kılıçdaroğlu'ndan Suruç ve Erdoğan açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • eski chpli 15 Haziran 2018 08:51 Bu teneke oy verdigim icin kendimden utaniyorum, adam gözümüzün icine bakaa baka yalan konusuyo, bir günde 1 milyon ögretmen atiycakmis .... Abi atarken biraz düsün ya!!!!

    CEVAP YAZ 1 6
  • Misafir 15 Haziran 2018 10:25 Seninki ne diyor?Ispartaya Zonguldağa üniversiteleri ben açtım İzmire Adnan Menderes hava Limanını ben açtım,Adıyaman Havaalanını ben açtım diyor.daha ne yalanlar atıyot da burası almaz.

    0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro