eposta yazdır zoom+ zoom-

Kıbrıs'ta felaket! Dışarı çıkmak yok elektrik yok

Kıbrıs'ta felaket! Dışarı çıkmak yok elektrik yok

Kıbrıs'ta iki günde devam eden fırtına ve yağış sele neden oldu. Vatandaşlara dışarı çıkmamaları ne sel nedeni ile elektronik eşyaları fişte bırakmamaları istendi. Okullar tatil edildi bir çok yere ise elektrik verilemiyor

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 06-12-2018 08:50 - Güncelleme: 06-12-2018 08:50

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) iki gündür etkili olan şiddetli fırtına ve yağış, dün akşam saatleride etkisini arttırmaya devam etti.  KKTC Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi, vatandaşları zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları konusunda uyarırken görüş mesafesi 5 metreye kadar düştü, okullar tatil edildi. Bir çok bölgeye elektrik verilemiyor.

Girne'de bazı otel, işyeri ve evleri su bastı. Meteoroloji Müdürlüğü yarın da fırtına ve yağışın etkisini artıracağını belirtti ve halkı dikkatli olması konusunda uyardı

ŞALTERLERİ KAPATIN
KKTC Afet ve Acil Durum Yönetimi Komitesi halka şu çağrıda bulundu: "Sel-su baskını olması halinde evlerinde elektrikli cihaz kullanılmaması, elektrik şalterlerinin derhal kapatılması gerekiyor. Vatandaşların, zorunlu olmadıkça evlerden ayrılmaması, gerekmedikçe trafiğe çıkılmaması; trafiğe çıkılması halinde trafikte araçları ile risk teşkil edebilecek su veya çamur birikintilerine girilmemesi gerekiyor"

ELEKTRİK YOK
Bu arada Girne-Lefkoşa, Girne-Dikmen ve Güzelyurt-Kalkanlı kara yolları şiddetli yağış nedeniyle ulaşıma kapandı. Birçok bölgeye enerji nakil hatlarının zarar görmesinden dolayı elektrik verilemiyor.

OKULLAR TATİL
Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklama ile okulların kötü hava şartları nedeniyle tatil edildiğini duyurdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi rektörlüğü de; yaptığı açıklamada eğitime bir gün ara verdiklerini bildirdi.

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kıbrıs'ta felaket! Dışarı çıkmak yok elektrik yok haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • hıdır diker 06 Aralık 2018 11:47 beter olsunlar hemde daha beter olsunlar bizlerin paralarını yiyip ihanet ediyorlar. iyilerine sözüm yok.

    CEVAP YAZ 0 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro