HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Binali Yıldırım'ın adaylık ilanı için tarih belli oldu

AK Parti'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için adı geçen Binali Yıldırım'ın 22 Aralık'ta resmen duyurulması bekleniyor.

31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Binali Yıldırım olacağı artık kesinleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, isim vermeden Binali Yıldırım'ı işaret etti.

Erdoğan, Venezuela dönüşü yaptığı açıklamada, "Meclis'te bütçe görüşmeleri var. Bütçe görüşmelerini Meclis Başkanımızın yönetmesinden daha doğal bir şey olamaz. İstanbul adayı ile ilgili biraz sabırlı olacağız. Nihai kararımızı önce tabanı yoluna koyduktan sonra adımımızı atacağız" demişti.

22 ARALIK'TA AÇIKLANACAK
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bütçe görüşmelerini işaret etmesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının açıklanması için tarih belirlenmeye başlandı.

Habertürk'ün haberine göre, TBMM'deki bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından AK Parti'nin İstanbul'da düzenleyeceği bir törenle TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın ve 39 İstanbul ilçe belediye başkan adayının isminin resmen açıklanması bekleniyor.

İstanbul'un 39 ilçesinden 25'i AK Parti yönetimindeki belediyelerden oluşurken, 8 belediye başkanı 3 dönem kuralına takılıyor. Edinilen bilgiye göre, bazı belediye başkanları diğer belediye yönetimlerine kaydırılacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Sevgilisine arkadaşlık teklif edildiğini duydu dehşet saçtı
ABD Karadeniz'e savaş gemisi göndermek için harekete geçti
Konut ihtiyacı artarak devam ediyor
ABD uçakları Japonya açıklarında çarpıştı
Jet Fadıl'ın eski arazisi icra yoluyla satışa çıkarıldı
Muhterem Nur kimdir aslen nereli gerçek adı bambaşka çıktı
Yorumlar 2 yorum