BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  EKONOMİ

UBER artık dolmuşçulukta yapacak

Türkiye'de taksicilerden yedikleri dayakla gündeme gelen UBER şimdi ise minibüs hizmeti sağlayacağını duyurdu. Ancak Türkiye'de değil.

Abone ol

Dünyanın en büyük start-up şirketlerinden olan Uber Technologies Mısır'ın başkenti Kahire'de minibüs hizmeti sağlayacağını duyurdu.


Şirketin CEO'su Dara Khosrowshahi, Kahire'ye yaptığı ziyaret sonrası hızla büyüyen düşük bütçeli toplu taşıma hizmetine yatırım yapacaklarını belirterek "Dünyada ve Mısır'da Uber'in sağladığı hizmete ulaşamayan milyonlarca insan bulunuyor. Bu yeni uygulamayla, müşterilerin bu hizmetlerden çok daha kolay bir şekilde yararlanmasını sağlayacağız." diye konuştu.

DENEME SÜRÜŞLERİ BAŞLADI
Uber Lite adında yeni bir telefon uygulaması da çıkaran şirket, yeni minibüs ve otobüs hizmetine 2019'un ilk aylarında başlayacağını açıkladı. Şirketin CEO'su Khosrowshahi "Mısır ve Orta Doğu pazarı Uber için çok önemli. Şirket olarak bu bölgeye yatırım yapmayı sürdüreceğiz." dedi. İran asıllı ABD'li CEO ayrıca bu uygulamanın, şirketin sağladığı en düşük bütçeli hizmet olacağını belirtti. Uber söz konusu hizmet için başkent Kahire'de Eylül ayından beri bazı deneme sürüşleri gerçekleştiriyordu.

100 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
Yaklaşık 100 milyon nüfusa sahip Mısır'da 5 milyon aktif kullanıcı olan Uber'in ülkeye yeni hizmetiyle alakalı 100 milyon dolar'ı aşkın yatırım yaptığı belirtildi. Mısır, araçların yaptığı sefer sayısı bakımından Uber'in dünya üzerindeki en büyük 10 pazarı arasında yer alıyor. Şirketin ülkede yaklaşık 90 bini aşkın sürücüsü bulunuyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Astronot ekibi 'Uluslararası Uzay İstasyonu'na ulaştı
Minik Zeynep 'Biyonik kulak' ameliyatı oldu
Türkiye ile Güney Kore arasında dev anlaşma
Balkabağı çorbası nasıl yapılır?
Evde sushi nasıl yapılır işte malzemeler listesi
Yandex ilk akıllı telefonunu resmen tanıttı
Nef yeni projesinde 3 günde 152 konut sattı
O devlet cep telefonları için sınırsız internet dönemi başlatıyor!
Ev turşusu yaparken dikkat etmeniz gereken 9 şey!
AB'den dolara karşı hamle
Yorumlar