eposta yazdır zoom+ zoom-

Kemal Kılıçdaroğlu'na üçüncü rakip çıktı! İşte sürpriz isim

Kemal Kılıçdaroğlu'na üçüncü rakip çıktı! İşte sürpriz isim

Yalova milletvekili Muharrem İnce ve İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal'dan sonra CHP Genel Başkanlığı için bir aday daha çıktı. Yargıçlar Sendikası eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıkladı!

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 25-01-2018 13:45 - Güncelleme: 25-01-2018 14:16

Ömer Faruk Eminağaoğlu, CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı. Daha önce de Yalova milletvekili Muharrem İnce ve İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal CHP genel başkanlığı için adaylıklarını açıklamışlardı.

Yargıçlar Sendikası eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, CHP Genel Başkanlığına aday olacağını açıkladı. Eminağaoğlu, 29 Ocak tarihinde Ankara'da düzenleyeceği basın toplantısında adaylığını duyuracak. Eminağaoğlu yaptığı açıklamada "Pazartesi günü açıklama yapacağım. Adayım" dedi.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre Eminağaoğlu, 'Yeterli imzayı toplayabilecek misiniz?' sorusu üzerine "Yeterli koşullar oluşacaktır. Pazartesi günü bunları da açıklayacağım. CHP'nin programı doğrultusunda etkin şekilde hareket etmesi için CHP'yi ayağa kaldırmak ve ayağa kalkmış CHP ile Türkiye'yi yaşadığı sorunlardan kurtarmak için aday olacağım" diye konuştu.

EMİNAĞAOĞLU KİMDİR: 1967 yılında Artvin'de doğmuş, 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Yurdun birçok yerinde ve Yargıtay'da yargıçlık ve Cumhuriyet savcılığı görevi yapmıştır. Halen Ankara'da avukatlık yapmaktadır.

7 Haziran seçimlerinde CHP'den milletvekili aday adayı olmuştur. Milletvekili aday adaylığı nedeniyle yargıçlık görevi ve Yargıçlar Sendikası başkanlığından ayrılmıştır.

Kendi ilinde önseçim yapılmaması kararı alınması ve diğer yöntemlerle de aday gösterilmemesi nedeniyle milletvekili adayı olamamış, seçimler nedeniyle ayrıldığı için yargıçlık mesleğine geri dönememiştir. Cumhuriyet Halk Partisi üyesidir.

Kılıçdaroğlu'ndan hükümete çağrı: Bant olarak yayınlasınlar

Donald Trump Erdoğan görüşmesinde 'yıkıcı' detay

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kemal Kılıçdaroğlu'na üçüncü rakip çıktı! İşte sürpriz isim haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR18 YORUM
  • mergen 25 Ocak 2018 18:42 umarım karşısına çıkacak adaylara engel olmaya kalkmaz. öyle oldugunda seneye yiyecegi tokat çok okkalı olacak.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro