eposta yazdır zoom+ zoom-

İmam hatipler kapatılacak! Son kurulan partinin hedefleri bomba

İmam hatipler kapatılacak! Son kurulan partinin hedefleri bomba

2017'de kurulan siyasi partilerin listesi Yargıtay'ın sitesinde yayınlandı. Ötüken Birliği Partisi geçen yıl kurulan 4 siyasi partiden biri. Türkçülük ideolojisiyle kurulan partinin hedefleri arasında imam hatip okullarını kapatmak var.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 05-01-2018 14:59 - Güncelleme: 05-01-2018 14:59

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı faaliyette bulunan siyasi parti listesini güncelledi. 31 Aralık 2017 tarihi itibariyle Türkiye'de 88 siyasi parti faaliyette bulunuyor. Listeye göre 2017 yılında 4 siyasi parti kuruldu. Bu partiler sırasıyla, Güven Adalet ve Aydınlık Partisi, İYİ Parti, Türkiye İşçi Partisi ve en son 20 Aralık tarihinde kurulan Ötüken Birliği Partisi oldu. Türkçülük düşüncesiyle yola çıktığını açıklayan Ötüken Birliği Partisi'nin programında, “Türk’ü dünyada en üstün ırk olarak gördüğümüz için, Türkiye Türklerindir demek için kurulduk” ifadesi yer aldı.

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre kısa adı Ötüken olan partinin kurucusu ve tüzüğü henüz Yargıtay sitesine yüklenmedi. Partinin sosyal medya hesabında yer alan bilgilere göre kurucu genel başkanı M. Hakan Semerci oldu. Yine burada yer alan programa göre parti "Türk milletinin, Türk yurdunda kayıtsız şartsız hakim, tam bağımsız ve birlik olarak yaşamasını amaçlayan Türkçü düşüncenin ürünü" olarak kuruldu.

Tek başına iktidara gelme amacı ile yola çıktığını belirten partinin programında Türk milleti, "anne ve baba soyu olarak Türk ırkına mensup, ana dili Türkçe, Türk kültürüne mensup ve Türk ırkına mensup olanlar kadar Türkleşen (Türk olduğunu hatırlayan ve uyanan) kişilerin, bir araya geldiği bir kitle" olarak tanımlandı.

'TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR DEMEK İÇİN KURULDUK'

Partinin iç ve dış politikasının temelini de bu kitlenin her açıdan faydasını sağlamak üzere oluşturduğu belirtildi. Parti programında yer alan kuruluş amaçları içinde "Türkü dünyada en üstün ırk olarak gördüğümüz için, Türkiye Türklerindir demek için kurulduk" ifadeleri dikkat çekti. 

​'VATANIN BEKASI TÜRK OLMAYANLARIN İDARESİNDE OLMAYACAKTIR'

Parti programında yer alan hedeflerden bazıları şöyle:

Irkı esas alan Ötüken Birliği Partisi'ne göre millet, ırk demektir. Bizler ırkımızı (milletimizi) daha çok yükseltmek için çalışmalar yapmayı kutsal görev kabul ederiz. Türk ırkının varoluş gayesi dünyaya hakim olmaktır, Türkçülük görüşünün kaynağında din mezhep birlikteliğini ölçü kabul etmeyiz kan birliği esastır. 

Türkçülüğü devletimizin temel felsefesi yapmak temel hedefimizdir.

Devletin resmi makamlarında Türklük şuuruna sahip olmayanların görev almasını reddeder.

Türkiye Cumhuriyeti siyasetine yine Türkler karar verecekler ve uygulayacaklardır. Türk siyasetinde, Türk milletvekilleri ve Türkçü millet vekilleri olacaktır. 

Türkiye Cumhuriyeti vatanının bekası Türk olmayanların idaresinde olmayacaktır.

'ASKER VE POLİSLER TÜRK KÖKENLİ OLACAK, YABANCILARLA EVLİLİK YASAKLANACAK'

Asker ve polislerimiz Türk kökenli olacak, yabancılarla evlilikleri yasaklanacaktır.

Mülteci akını durdurulacak, Türk tabiyetine geçenlerin vatandaşlıkları iptal edilerek ülkelerine geri yollanacaktır.

İdam cezası kapsamlı olarak suçlar kapsamında uygulamaya geçirilecektir.

'İMAM HATİPLER KAPATILACAK'

Ülkemizin yıllık imam ihtiyacını karşılayacak miktarda imam yetiştirecek okullar hariç tüm imam hatip liseleri kapatılacaktır. Kalan imam Hatip liselerinin müfredatı yeniden düzenlecek, analitik ve bilimsel düşünme yetisi kazandırılmış, kültürlü, felsefe ve sanat bilen imamlar yetiştirilecektir.

İlk, orta ve lise seviyesindeki okullarımızda ‘Andımız'ın ve ‘İstiklal Marşımız'ın' okunması yeniden mecburi hale getirilecektir.

Cemaat ve tarikatlar eğitim sisteminden uzaklaştırılacak, tarikat ve cemaat yurtları kapatılacaktır.

Türk devletleri dilleri okullara seçmeli ders olarak verilecektir. Yabancı dillerde tedrisat ancak liselerde başlayacaktır.

Din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin içeriği yeniden düzenlenecektir. İlkokul seviyesinde asla din eğitimi olmayacaktır.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN İmam hatipler kapatılacak! Son kurulan partinin hedefleri bomba haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR45 YORUM
  • MUSTAFA TURAN 23 Nisan 2018 05:48 Avrupada ırkçı partilerin oy oranı artıyor da Turkiyede niye artmasin HDP sosyalizmin arkasına saklanmış kürt irkcisi degilmi? Bence doğru yoldalar. IYI partiyi bilme çalışmaları filan uydurma 4-5 tane MHP li gecti diye Milliyetci pir parti olmuyor IYI parti bak simdi 15 CHP li gecti milliyetci mi cok Solcu mu çok. IYI partinin Türkiye partisi olmadığı proje partisi olduğu net olarak görülüyor. O yüzden oy moy bölünme hikayesi yalan dolan o da proje sırf RTE ye kızıyorsunuz diye herkesin iyi partiye koşacağını zannetmeyin

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro