eposta yazdır zoom+ zoom-

İlber Ortaylı Abdülhamit'i övdü diziyi eleştirdi

İlber Ortaylı Abdülhamit'i övdü diziyi eleştirdi

Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Payitaht: Abdülhamid" dizisi ve padişah Abdülhamid ile ilgili konuştu. Abdulhamit'in tarım ve ordu politikasına övgüler yağdırırken, dizide gösterilen Abdülhamit'i eleştirdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-12-2018 16:00 - Güncelleme: 22-12-2018 16:00

CNN Türk ekranlarında yayınlanan, Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında "Payitaht: Abdülhamid" dizisi ve padişah Abdülhamid hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ortaylı, Sultan Abdülhamid dönemindeki tarım politikasını, "Onun yaptığı reformlarla, gelişen dışarıya açılan ordusunu besleyen bir tahıl üretimi maalesef aradan yüzyıl geçmeden bizim çok demokratik hükümetlerimiz tarafından yerle yeksan edilmiştir. 10 sene evvel sattığı mahsulatı şimdi alıyor başka yerlerden bu şaşılacak bir şey." sözleriyle ifade etti. 

"Son derece suskun, tedbirli konuşan, hiç renk vermeyen belki ses tonuyla bile öyle olan bir padişahtı" dediği Abdülhamid'i en iyi canlandıran kişinin Nahit Sırrı Örük olduğunu da sözlerine ekledi.

Bugünlerde yayınlanan Abdülhamid dizisi için "Dizi için konuşmayalım gücenirler, böyle bir Abdülhamid yok, böyle bir devir de yok" diyen Ortaylı, daha önce de çok konuşulan, sultanın konsolosa tokat attığı sahneyi "Osmanlı padişahı konsolos falan dövmez, sadece bir şeyhülislamımız bir konsolosu dövdürttü eline sağlık" sözleriyle eleştirdi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İlber Ortaylı Abdülhamit'i övdü diziyi eleştirdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR8 YORUM
  • Misafir 22 Aralık 2018 20:38 ilber sende herşeyi çok bildiğini sanma..

    CEVAP YAZ 10 7

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro