HABER /  POLİTİKA

Erdoğan 'gençlere emanet ediyorum' dedi görevi açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlere seslendi. Erdoğan, Türkiye'nin 2053 ve 2071 vizyonlarını oluşturma ve hayata geçirme vazifesini huzuru kalple sizlere (gençlere) emanet ediyorum.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan satır başları:

Biz TÜGVA'dan Asım'ın nesli kıratında nesiller yetiştirmesini bekliyoruz. Türkiye'nin 2053 ve 2071 vizyonlarını oluşturma ve hayata geçirme vazifesini huzuru kalple sizlere (gençlere) emanet ediyorum.

Coğrafyamızda ve ötesinde başı sıkışan, can ve mal güvenliği tehdit altına giren herkes, dini, dili, mezhebi ne olursa olsun kalbini ve yüzünü Türkiye'ye çeviriyor.

Kendi medeniyet köklerinden habersiz hiçbir gencimiz kalmayana kadar hiçbirimize durmak, dinlenmek yoktur. Kim var denildiğinde sağına soluna bakmadan ‘ben varım’ diyen sizler gibi yol arkadaşlarına sahip olduğum için Rabbime ne kadar hamd etsem azdır.

Ali Fuat Başgil’in eserinin sonunda bir takım tavsiyelerde bulunuyor. Bazıları şunlar: ‘Çalışmak için her gün her saat her yer ve her köşe müsaittir. Belli bir günde yapman gereken işi bu görevleri ertesi güne bırakma. Dikkatin ve kuvvetin zayıflamasın. Belli bir zamanda tek bir işe yoğunlaş. ‘

YILGINLIK MASKELİ TEMBELLİKTİR
Yarıda kalan iş başlanmamış demektir. Bir işe başlamadan üzerinde ne yapacağını düşünüp kararlaştır. Yılgınlık maskeli, bir tembelliktir.

ÖNÜNE ÇIKAN GÜÇLÜKLERİ ÖNCE PARÇALA SONRA AYRI AYRI YENMEYE ÇALIŞ
Önüne çıkan güçlükleri önce parçala, sonra her bir parçayı ayrı ayrı yenmeye çalış. Her gün aynı saatte çalışmaya otur. Yorulursan dinlenmek için işini değiştir. Sebat et. Aynı noktaya düşen damlacıklar mermeri bile deler. Herhangi bir şeyi küçümseyerek ihmal etme. Küçük ihmallerden büyük zararlar doğar.

Hocam bana öyle derdi ‘oğlum aynanın karşısına geç konuş, kekemelik bile ortadan gider’ derdi.  Güzel bulduğun edebi parçaları ezberle. Kelime haznen gelişir, hafızan kuvvetlenir. En yeni fikir, eski, bir fikrin yeni elbise giymiş halidir.

DOSTLUĞUNU KÖTÜ GÜNDE GÖSTER
Anadilini iyi konuşmayı ve yazmayı öğren. Bir işe sinirliyken sinirli olduğun zaman karar verme. Arkadan konuşmak korkaklığın en iğrenç şeklidir. Yalan söyleyen yakalanma korkuısu içinde yaşayan hırsız gibidir. Dostluğunu kötü günde göster ki sende kötü gün dostu olabilesin.

Ahlakı güzel insan her yaşta güzeldir. Sözlerin tatlı, tavırların zarif olsun.

YERE YIKTIĞIN DÜŞMANINI TEKMELEME SEN İSRAİL'DEKİ YAHUDİ DEĞİLSİN
Yere yıktığın düşmanını tekmeleme. Sen İsrail’deki Yahudi değilsin. Zira onlar yere devirdikleri bırak erkeği, kadını, çocuğu bile tekmelerler. Biz mağdur, mazlum durumunda olana tekmeyi atmayız. Yiğitsen dik olarak gel hakkını bildirelim deriz.

KİBİRLİ İNSAN SARIMSAK KOKAN AĞIZ GİBİDİR
Başarılarınla mağrur olma. Kibirli insan sarımsak kokan ağız gibidir. Herkesi kendinden uzaklaştırır
Tereddüde düştüğünde fikrini soracağın kimseyi iyi seç.

ÖNCEKİ HABERLER
Fahri trafik müfettişinin kestiği cezalar misafirleri kaçırdı
Gasp ettiği telefonu, fuhuş için trans bireye vermiş
Dilek Serbest kimdir Diriliş'in İzadora'sı Erkenci Kuş'a katıldı
Göztepe Ankaragücü'ne acımadı
Arkadaşı ile anne ve babasını gasbetti
Ramazan Bayramı tarihi 2020 ayın kaçında bayram?
Yorumlar 15 yorum