YAZARLAR

Süleyman ÖZIŞIK

Süleyman ÖZIŞIK

suleyman@internethaber.com @slymnoz rss Eklenme Tarihi: 19 Temmuz 2017 02:10 - Güncelleme: 19 Temmuz 2017 03:47

İBB'de Semih Terzi rezaleti!

Darbenin baş rölündeki isimlerden biriydi Semih Terzi. 15 Temmuz gecesi, yanına aldığı diğer darbecilerle birlikte ele geçirmek için geldiği Özel Kuvvetler binasının önünde Şehit Ömer Halisdemir tarafından başından vurularak durdurulmuştu.

Türkiye bu olaydan yaklaşık bir ay sonra, Semih Terzi'nin eşi Nazire Terzi ile tanıştı. Ankara'da girdiği bir noterde, darbeci eşinden kalan malları bir başkasının üzerine devretmeye çalışırken görüldü.

Noter katibi Kerem Sağlıklı onu tanıdı ve eline geçirdiği bıçakla kovaladı. Bu olay sonrası kaçmaya çalışan Nazire Terzi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Buraya kadar anlattıklarımı hepimiz biliyoruz.

Ancak bu olayın perde arkasında, bugüne kadar kimsenin dikkatini çekmeyen ayrıntılar var. İzin verirseniz, bugün o ayrıntıları sizinle paylaşacağım.

Nazire Terzi o gün notere tek başına gitmemişti. Yanında Ayşegül Albayrak isimli kızkardeşi de vardı. noter katibi durumu farketmemiş olsa, Semih Terzi'nin tüm malvarlığı Ayşegül Albayrak'ın üzerine geçirilecekti.

Aradan aylar geçti ve bu olay unutulup gitti. Ancak unutmayan biri vardı.

Bir kadın avukat, Semih Terzi'nin mal varlığını gizlice üzerine geçirmeye çalışan bu kadının kim olduğunu merak edip iz sürmeye başladı. Bir kaç aylık takibin ardından, Ayşegül Albayrak'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kültür A.Ş'de çalıştığını ortaya çıkardı.

Elde ettiği bilgiler, dehşet vericiydi!

Darbe sonrası, Semih Terzi ismi geçtiğinde, "O hain değil, asıl hain Ömer Halisdemir'dir. Bunlar zamanla ortaya çıkacak" diyen, darbenin "tiyatro" olduğunu söylemekten geri durmayan bu Fetö'cü kadın, Kültür A.Ş Genel Müdürü'nün özel kalem müdürlüğü görevini yürütüyordu!

Semih Terzi'ye "kahraman" diyen baldızı Ayşegül Albayrak

Kadın avukat olayın üzerine gidip, "Fetö ile bu kadar içli dışlı olan birini burada nasıl çalıştırırsınız? Ben bunu en yukarıdakilere ileteceğim" deyince, Ayşegül Albayrak apar topar işten çıkarıldı.

Dikkat ederseniz, "İhraç edildi" ya da, "Kovuldu" demiyorum.

"İşten çıkarıldı" diyorum. 

Aradaki farkı size şöyle anlatayım. Ayşegül Albayrak'ın normal şartlarda, işten çıkarılma gerekçesinin "Fetö ile iltisak" olarak gösterilmesi gerekiyordu. 

Bunun yerine, Kültür A.Ş yönetim Kurulu tarafından, "Üstü olan amirlerle yaşadığı tartışma sonucu iş akdi sona erdirilmiştir" diye bir gerekçe oluşturuldu. Bu gerekçe sayesinde Ayşegül Albayrak'a 75 bin TL ihbar ve kıdem dahil tazminat verildi.

Mesele burada kapandı sanmayın! En kayda değer bölümü sona sakladım. 

Ayşegül Albayrak bundan bir kaç gün önce eski işyerine gelip, kendini kovanlara "Geri dönmek için dava açtım" diye mesaj verdi. 

Kültür A.Ş Yönetimi ise, dava açmaması için kendisini bazı aracılar üzerinden ikna etmeye çalışıyor!

Neden mi?

Çünkü Ayşegül Albayrak'ın normal şartlarda 25. maddeden dolayı işten atılması gerekiyordu. Ancak tazminat alabilmesi için "Üstü olan amirlerle yaşadığı tartışma sonucu iş akdi sona erdirilmiştir" gibi temeli sağlam olmayan bir gerekçe oluşturuldu.

Fetö'cü bu hatayı affeder mi?

Şimdi daha fazla tazminat kazanabilmek için bu maddeden dolayı işten atılmasını Kültür A.Ş yönetimine karşı bir şantaj olarak kullanıyor! Bu aklı kendisine kim vermiş diye merak ediyorsanız, onu da söyleyeyim.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan bir hanım tarafından...

Bu hanımın kim olduğunu soracağınızdan emin olduğum için cevabını vereyim.

Kendileri Semih Terzi'nin diğer baldızı olurlar!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın bu olaylardan haberdar olduğunu sanmıyorum.

En azından şimdiye kadar.

Artık meseleyi kendisi de biliyor ve bakalım bu kepazeliğe imza atanlarla ilgili nasıl yaptırım uygulayacak.

İzleyip göreceğiz!

Dipnot: Aslında bugün Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu'nu da anlatacaktım lakin yazı fazla uzadı. Bir sonraki yazıda, hem Osman Develioğlu ile ekibinin 15 Temmuz haftasında nerede olduğunu yazacağım, hem de Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan Fetö rezaletini anlatacağım.

SOSYAL MEDYADA TAKİP İÇİN:
PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İBB'de Semih Terzi rezaleti! yazısına yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU YAZIYA YAPILAN YORUMLAR65 YORUM
  • Namık Demir 24 Temmuz 2017 13:48 Birinci husus İBB de İnsan Hakları Müdürlüğü yok. İnsan Kaynakları Müdürlüğünü nasıl bir beceri ile İnsan haklarına tahvil ettiğinizi merak ettim doğrusu. Ayrıca İBB de Fetöcü ler hala yönetimde ve onların sözü geçiyor. Fetö ve bu hain yapılanma hakkında aşırı tepki gösterdiğiniz zaman sizi de "fetö" cülükle suçlayıp oyundan çıkarıyorlar.ve bu haksızlık sizi de mağdurlar sınıfına hapsediyor.

    CEVAP YAZ 0 0
REKLAM
Süleyman ÖZIŞIKDİĞER YAZILARISüleyman ÖZIŞIK
TÜMÜ

GÜNCEL YAZILAR TÜMÜ

Dilediğiniz platformdan Bizi izlemeye devam edin! tw gp fb rs
REKLAM
REKLAM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro